Po prvních kolech Stardance máme favoritku. Olympijská vítězka Adamczyková si vytančila desítky a promluvila o zranění

Snowboardcrossová šampionka se během soutěže musí potýkat s limity, které jí způsobují zranění a úrazy z minulosti. Rameno si během tréninků prý vyhodila jen jednou.

Eva Adamczyková a Jakub Mazůch ve StarDance i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Jakmile se postaví na start závodu ve snowboardcrossu, soupeřky dost znervózní. Není divu, když po dráze bude svištět olympijská šampionka a úřadující mistryně světa Eva Adamczyková, které nejspíš celou trasu budou jen koukat na záda. Stejně dobře jako na prkně to ale umí rozbalit i na tanečním parketu. Přestože ji trápí zdravotní problémy, jež si přivodila během sportování, začíná být Adamczyková horkou favoritkou aktuálního ročníku oblíbené show StarDance.

Kvůli kotníkům musela vyměnit boty

Populární taneční soutěž, o jejíchž účastnících, mezi nimiž je opět řada celebrit, jsme na DámskémDeníku psali, se sotva rozjela, a už padly první desítky od zatím jinak hodně nekompromisních porotců. Dostala je právě Adamczyková s partnerem Jakubem Mazůchem za rumbu na píseň Tělo od zpěvačky Ewy Farne. Výběr skladby a outfit s červenými pruhy, který měla na sobě, poukazoval na to, jakými zdravotními peripetiemi si šampionka prošla. „Pro mě byla ta rumba důležitá. Byla to pro mě taková srdcová záležitost, hlavně tím tématem,“ cituje Adamczykovou ČTK.

Během sportovní kariéry měla zlomené kotníky, úrazy kolen, hlavy i ramen. Kvůli zranění kotníků musela vyměnit i taneční střevíce. „Musela jsem to řešit. Mám už třetí boty. Vyměnila jsme je už po dvou měsících, potřebovala jsem nižší podpatky. Mám šest centimetrů, tanečnice mají většinou 7,5 až 8. Jsem na horní hranici, co mi nohy dovolí,“ řekla Adamczyková ve videu na kanálu ČervenýKoberec. Zranění ze sportu ji v soutěži trochu limitují.

Zatím na šampionku únava moc nedoléhá

Za svoji největší slabinu v show považuje třicetiletá rodačka z Vrchlabí propínání kolen. Je prý na svém maximu, protože víc už jí úrazy z minulosti nedovolí. Překvapivě ale drží ramena. „Rameno mi za celé tři měsíce tréninků StarDance vypadlo jen jednou, to je docela úspěch. O kotníky musím pečovat. Sport a trénink mi v tom pomáhá, samozřejmě ale propínání nohou není moje nesilnější stránka. Večer se o nohy ale musím postarat, aby si odpočinuly,“ svěřila se snowboardistka a tanečnice serveru Super.

Tělo Evu Adamczykovou dovedlo přesně tam, kam mělo – na taneční parket a ke dvěma prvním nejvyšším hodnocením 🔟🔟. Spolu s Jakubem Mazůchem nás okouzlili rumbou na píseň od Ewy Farne. 🤩 Byli jste jejich vystoupením také naprosto unešení? 💕 Pro tento pár můžete hlasovat SMS zprávou ve tvaru SD 9 na číslo 906 11 13. 📱

Zveřejnil(a) StarDance dne Neděle 29. října 2023

Desítky za rumbu od poroty ji překvapily. „Jsme hrozně vděční, já to nečekala. Jsem nadšená, že se to takhle povedlo,“ radovala se sportovkyně, která téměř každý den kombinuje snowboardcrossovou přípravu s tanečním tréninkem. „Jestli člověk bude pokračovat v soutěži dál, tak si myslím, že ta únava bude doléhat víc, ale zatím se mi to daří udržet,“ svěřila se Adamczyková s tím, že před začátkem nové sezony snowboardcrossařů se jí po sněhu už stýská.

Který pár v soutěži se vám nejvíce líbí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články