Pohodlně si lehněte a podle polohy prozkoumejte svoji skutečnou osobnost – neschováte se ani sami před sebou

Seznamte se se svojí skutečnou osobností. K tomu, abyste se poznali, stačí určit, v které spánkové poloze usínáte nejraději.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Každý si některou ze stránek své osobnosti přikrášluje, nebo ji naopak zcela záměrně ignoruje. Ať se již snažíte být upřímní, nebo si lehce upravujete pravdu sami před sebou i svým okolím, jsou určité návyky a skutečnosti, které vaši pravou „náturu“ odhalí v celé její syrovosti. Jednou z nich je i poloha, v níž nejčastěji usínáte a spíte. Zadívejte se pozorně na úvodní obrázek a vyberte si (po pravdě) jednu z šesti spánkových poloh, kterou rozpoznáte jako vaši nejoblíbenější a nahlédněte pod pokličku svého „já“.

Spíte na boku s přikrčenýma nohama

Zjistili jste, že spánkovou polohou, kterou preferujete, je ta na boku s lehce přikrčenýma nohama? Touto pozicí se částečně chráníte a zároveň jste relativně zranitelní. V osobním životě jste důvěřiví, avšak zároveň se nedovedete před nikým uvolnit. Masku, kterou si dennodenně nasazujete, totiž umíte sejmout pouze sami před sebou. Vaše okolí vás považuje za spolehlivé a dobré posluchače, kteří se dokáží zajímat o řadu věcí. Vy sami se nicméně dokážete nadchnout jen pro několik vybraných. Obecně se vyhýbáte změnám – i v zaměstnání.  

Nejlépe se vám spí „v klubíčku“

Spánek, při němž jste stočeni do tzv. polohy plodu, bývá nezřídka kdy přerývaný a neklidný. Nedokážete se v něm uvolnit – brání vám v tomu strachy a bolest, které si s sebou nesete z minulosti. Ačkoliv se můžete cítit psychicky vyrovnaně, stále jste se nedokázali zbavit břemena, které spočívá na vašich ramenou. Vzhledem k tomu jste nedůvěřiví a v osobním životě můžete tápat. Abyste nemuseli čelit sami sobě, utíkáte do světa fantazie – ať již vlastní tvorbou nebo třeba četbou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejraději usínáte na břiše

Jestliže nejraději usínáte na břiše s jakkoliv nataženými/pokrčenými končetinami, jste relativně uzavřený člověk. Do svého soukromí jen tak někoho nepustíte, ovšem svému okolí se snažíte prezentovat jako extrovert, který je rád středem pozornosti, srší vtipem a nápady. Všemi těmito projevy se snažíte ukrýt svoji vnitřní nejistotu, kterou pociťujete. Kvůli ní také řadu projektů nedokončíte (bojíte se potenciálního neúspěchu), často střídáte zaměstnání a při náznaku posunutí partnerského vztahu na další úroveň z něj utíkáte.

Usínáte na zádech s libovolnou polohou končetin

Fakt, že dokážete usnout v jedné ze dvou poloh, která vás nechává zcela nechráněné, značí o vašem vysokém sebevědomí a pocitu vlastní nepřemožitelnosti. Ve společnosti dalších lidí rádi dáváte na odiv svoji intelektuální (anebo fyzickou) převahu. Snažíte se profitovat z každé situace, v níž se ocitnete – i při pomoci druhým. Ve skrytu duše sníte o romantickém vztahu jako z červené knihovny, a to i přesto, že realita bývá zcela odlišná. Jakýkoliv neúspěch či bolest prožíváte výhradně sami – máte problém věřit dokonce i svým nejbližším.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ležíte na zádech s rukama podél těla

Poloha, která se mnohým může zdát velmi nepříjemná, je ve skutečnosti z hlediska zdraví nejprospěšnější. Vy to pravděpodobně víte a uléháte od ní po dřívější pečlivé úvaze. Své psychické i fyzické zdraví sledujete stejně nekompromisně, jako ostatní aspekty svého života. Sami na sebe jste velmi přísní – málokdy si dovolíte prožít zábavu, nebo jednat spontánně. Obecně máte rádi rutinu a plánování. Pracovní úspěch je pro vás rovněž velmi důležitý – chápete ho jako cíl svého snažení. Na svého partnera jste poté stejně tvrdí jako na sebe.  

Spíte částečně na boku i na břiše

Neutrální poloha, při níž usínáte částečně na břiše a částečně na boku, naznačuje, že jste sami se sebou spokojení a cítíte se dobře takoví, jací jste. Jako jedni z mála dokážete beze zbytku přijmout vlastní „já“ se všemi jeho klady i zápory. Dokážete se nadchnout pro každou věc, kterou děláte. Často nicméně nedokážete rozklíčovat své skutečné koníčky a záliby. Okruh vašich přátel a známých je velmi široký (mnohdy jsou z celého světa), nemáte problém ani v partnerských vztazích. Co vám nicméně dělá potíže, je přiznání si vlastního problému.

Která ze spánkových poloh je vaše nejoblíbenější?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články