Sousedi se nemohli dívat na to, jak se 82letý vdovec po ztrátě své manželky trápí. Udělali pro něj to nejnádhernější gesto

Když se manželé s pěti dětmi stěhovali do nového domu, měli obavy ze sousedů. Početná rodina je relativně hlučná a starý pán odvedle by to nemusel dobře snášet.

Smutný starší muž senior i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Sousedské vztahy nemusí být jenom napjaté kvůli banálním sporům o padající listí, nevhodně zaparkované auto nebo štěkot psa. Přesvědčila se o tom i rodina, která se přestěhovala z amerického státu Rhode Island do většího domu na venkově v Texasu. Měla pochybnosti, zda se jí v novém působišti podaří snadno zapadnout. Všechny obavy se ale rychle rozptýlily poté, co se ozval zvonek a za dveřmi stál jejich soused.

Muž se žebříkem přišel přivítat sousedy

Když se manželé Sharaine a Wilson Caraballovi společně se svými pěti dětmi přestěhovali na texaský venkov, našli něco víc než jenom nový domov. Podle serveru MyModernMet se rodina ještě ani pořádně nezabydlela, když se u jejích dveří objevil dvaaosmdesátiletý soused Paul Callahan a v ruce měl žebřík. Přivítal manžele v ulici a nabídl jim pomoc. Všiml si totiž, že začali upravovat i pozemek kolem domu a žebřík by se jim mohl hodit.

starší dáma s holí

Mladý muž se stará o svou 89letou sousedku. Společně si vytvořili to největší přátelství

Nezvyklá návštěva rodinu mile překvapila. Ráda pozvala nečekaného pomocníka dál. „Jednou z mých největších obav bylo setkání s našimi novými sousedy. Zajímalo mě, co budou zač a jací budou. Když nás přišel Paul přivítat, nabídl se, že nám pomůže a řekne nám, jak všechno kolem domu funguje, okamžitě jsem věděla, že přestěhovat se sem byl správný krok,“ cituje Sharaine web GoodNewsNetwork.

Osamělý senior se stal členem rodiny

Původně si Caraballovi nebyli jistí, jak sousedé přijmou to, že jsou velká a dost hlučná rodina. Obzvlášť starý pán, který je zvyklý na svůj klid, by měl důvod se na ně mračit. Když ale Paula lépe poznali a dozvěděli se jeho příběh, věděli, že by nic takového neudělal. Byli dojatí, když se jim svěřil, že před půl rokem přišel o milovanou manželku a moc ho to trápí. Bylo zjevné, jak moc je osamělý. Rodina se rozhodla, že to tak nemůže nechat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený SHARAINELATRICE MS.PARKAH (@sharainelatrice)

Každý den se navštěvovali, zvali Paula na všechny oslavy a najednou prostě už byl členem rodiny. Caraballovi seniora zachránili. Jejich děti získaly dědečka, na kterého nedají dopustit, a Paul zase společnost, která mu tolik chyběla. Přistěhování početné rodiny a celý mumraj kolem bylo přesně to, co potřeboval. „Připomnělo mi to dobu, kdy jsme s manželkou začínali. V téhle rodině je prostě něco, díky čemu se cítím jako doma,“ řekl senior s tím, že kdyby tehdy nešel přivítat nové sousedy, byl by sám.

Co říkáte na to, jak se rodina zachovala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články