Ve svém bytě si žena připadá jako vězeň. „Když se chystám do práce, soused bouchá do stropu jako šílenec,“ stěžuje si

Sousedské vztahy v bytových domech jsou velmi složité, protože přes tenké stěny je téměř vše slyšet. Zoufalé ženě soused ale dává nepříjemně najevo, že mu vadí i běžné zvuky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Soužití sousedů v bytových domech je zapeklité. Ve větších panelácích se třeba ani neznají jménem, ale moc dobře znají své zvyky a zlozvyky. V domech, kde jsou stěny jako z papíru, a stoupačky, jimiž je slyšet prostě všechno, se velmi snadno a rychle může stát, že si sousedé začnou lézt na nervy. A prostě jim dojde trpělivost s dupajícími dětmi, štěkotem mazlíčků, nepořádkem na společné chodbě, hlučnou televizí nebo návštěvou či řvoucí muzikou. Některé ale může vytočit i běžná činnost, kterou doma děláte.

Nemůže se ani vypravit do práce

V domech, kde je víc bytů, se lidé musí naučit spolu žít. Jde o živý organismus, kde se něco může lehce zvrtnout, když chybí úplně obyčejná ohleduplnost. Alespoň něco málo o sousedovi vědět není na škodu, protože může třeba procházet složitým životním obdobím, jako je rozvod nebo ztráta zaměstnání, případně může trpět nějakou chorobou, a najednou se z přátelského a trpělivého člověka stane časovaná bomba, kterou rozčílí už jenom to, že spláchnete toaletu.

Má pocit, že ho hlukem prostě obtěžujete. Pravdou je, že někteří sousedé jsou nesnesitelní, takže si ve svém bytě můžete připadat jako ve vězení, ve kterém si nemůžete v klidu pustit ani televizi nebo vyluxovat, aniž by nepřišla nějaká reakce. Na sociálních sítích si ve skupině „Pekelní sousedé“ jedna žena stěžovala na to, že se nemůže ráno ani v klidu vypravit do práce. Člověka, který bydlí v bytě pod tím jejím, to vytáčí a nepřátelsky reaguje. V podstatě ji šikanuje.

Mlátí do stropu jako šílenec

Soused se stal její noční můrou. Když žena ráno vstane, před odchodem do zaměstnání absolvuje rituál, který každý moc dobře zná. Zajde si na toaletu, do sprchy, uvaří kávu, udělá si snídani. Jenže to dělá s obavami, aby souseda nepopudila. „Tak jsem se ráno v půl osmé připravovala do práce. Spláchla jsem a on začal do stropu mlátit jako šílenec. Zřejmě spí celý den. Někdy bouchá do stropu i uprostřed dne. Klekla jsem si, abych zalila kytky, a kolenem jsem ťukla o podlahu – a on se z toho mohl zbláznit,“ napsala.

Sousedi klepou na strop iZdroj fotografie: Depositphotos

Žena je zoufalá, protože ve svém bytě vlastně nemůže skoro nic dělat. Lidé v diskuzi byli chováním souseda zmateni. Nechápali, jak někdo může očekávat, že jeho soused bude neustále potichu. Radili ženě, aby si promluvila se správcem domu. „Soused vás obtěžuje, když v reakci na běžné zvuky začne dělat nadměrný hluk. Stěžujte si na správě budovy,“ napsal jeden komentující. V komentářích zazněl i fakt, že moderní bytové domy mají příliš tenké stěny a stropy. „Měly by být stavěné s ohledem na hluk ze sousedních bytů,“ uvedl další.

Co byste dělali v takovém případě vy?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články