Soudce už měl plné zuby toho, jak lidé ubližují zvířatům, a tak začal rozdávat neobvyklé tresty. Tohle by se mělo zavést všude

Donedávna byla legislativa ohledně týrání nebo zanedbávání čtyřnohých chlupáčů relativně benevolentní. Tresty neodrazovaly pachatele od toho, aby ohavnost zopakovali.

Soudce u soudu drží kladívko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Říká se, že spravedlnost je slepá. Dokazují to i některá marná vyšetřování trestných činů, jejichž pachatelé unikli trestu, nebo také přinejmenším diskutabilní rozsudky nad těmi, které se podařilo dopadnout. Jeden soudce už ale měl dost toho, že někteří viníci vyvázli jen s jakýmsi plácnutím přes ruku, a tak neváhali své činy klidně zopakovat. Rozhodl se, že bude při trestání kreativnější v naději, že to delikventy napříště odstraší.

Svérázný soudce vynáší kreativní verdikty

Poněkud nevšední muž v taláru se jmenuje Michael Cicconetti a úřaduje u soudu ve městě Painesville v americkém státě Ohio. Přestože respektuje zákony a pohybuje se v mantinelech, které mu dovoluje legislativa, vynáší na rozdíl od svých kolegů velmi netradiční verdikty. Podle serveru ClevelandMagazine odcházejí viníci z jeho soudní síně s tresty, které si v tom pravém slova smyslu vážně zaslouží.

Jen pro silné povahy: Tragický osud 2 nevinných psů, kteří si prošli strašlivým týráním od svých majitelů

Svérázný soudce je velkým milovníkem zvířat. Celý svůj život měl psa. Když byl malý chlapec, jeho nejlepším kamarádem byl kříženec jezevčíka, kterému říkal Herman. V současnosti má desetiletého bernského salašnického psa jménem Kasey. Trestné činy spáchané na zvířatech Cicconettiho trápily. Legislativa totiž bývala k takovým trýznitelům a násilníkům poměrně shovívavá a za kruté činy vyfasovali jen mírné potrestání.

Majitelka psa musela strávit den na skládce

Zdravý rozum velel soudci něco s tím udělat. Zaznamenal totiž, že tyrany často trest dostatečně neodradil od toho, aby ohavný čin zopakovali. Chtěl najít způsob, jak je od toho účinně odradit jednou provždy. Uvědomil si, že v mezích zákona může být při určování trestů mnohem kreativnější, i když se pohybuje tak trochu na hraně. Když před Cicconettim stanula žena, jejíž pes přežíval ve špíně a vlastních výkalech, uštědřil jí drsnou lekci.

Aby poznala, jaké to je, musela jít na skládku. „Chci, abyste tam zítra 8 hodin seděla a přemýšlela o tom, co jste tomu psovi udělala, a při tom cítila ten odporný zápach,“ cituje soudce web DailyMail. Jiný pachatel, který v zimě pohodil v lese 35 koťat, musel zakusit to, co jeho bezbranné oběti. „Jak by se vám líbilo, kdyby vás v noci vyhodili v parku a vy byste strávil noc posloucháním kojotů. Seděl byste tam v mrazu a nevěděl, kdy dostanete jídlo nebo přijde záchrana,“ řekl soudce delikventovi, který musel tento trest vykonat.

Co říkáte na rozsudky svérázného soudce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články