Jen pro silné povahy: Tragický osud 2 nevinných psů, kteří si prošli strašlivým týráním od svých majitelů

Policisté během dvou dnů našli dva potulující se psi v naprosto tragickém zdravotním stavu. Jejich smutný osud zasáhl srdce stovek lidí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dne 4. února byl v McGonigleově parku poblíž McKees Rocks nalezen volně pobíhající pitbull, kterého policisté následně převezli do útulku Pittsburgh Animal Care & Control. Malý chlupáč byl v naprosto devastujícím stavu – jeho nos, čenich a většina kůže na přední straně obličeje byly pryč. Zůstala na něm jen syrová červená tkáň a obnažené kosti a zuby. Jeho smutný osud zasáhl srdce stovky lidí. 

Tragický osud šťastného psa 

Když psa přivezli do pittsburského útulku, byli zaměstnanci ohromeni jeho šťastným a vděčným chováním. Zdravotní stav zvířete byl však velice špatný a museli zakročit co nejdříve. Uspořádali sbírku na sociálních sítích, ze které vybrali neuvěřitelných 7 200 dolarů (170 000 Kč). Jakmile byl pes stabilizován a očištěn, poslali ho zaměstnanci do Pittsburgh Veterinary Specialty & Emergency Center, kde jej označili za silně podvyživeného, s rozsáhlými ranami po kousnutí a poškozením lebky. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Všechny tyto příznaky však byly podle chirurgů staré pouze několik týdnů. Psa uvedli do anestezie, aby prozkoumali všechny rány a pokusili se odstranit veškerou odumřelou tkáň. Bohužel však zjistili, že mu bude nutné odstranit většinu horní čelisti, dvě třetiny nosní dutiny, pravý zvukovod a pravé oko. To je dovedlo k závěru, že i kdyby psík operaci přežil, jeho kvalita života by byla na velmi špatné úrovni. 

Kritika za špatné rozhodnutí 

Po poradě s chirurgy představitelé útulku rozhodli o utracení psa. Organizace Humane Animal Rescue byla následně za tento krok velmi kritizována, podle uživatelů sociálních sítí měla ukončit jeho trápení již dříve. Mluvčí organizace sdělil, že to bylo těžké a traumatizující pro všechny. „Museli jsme objednat poradce, aby pomohli zaměstnancům, kteří byli svědky tohoto neštěstí. Pro všechny je to velmi těžké a emotivní,“ řekl.

Pitbull byl následně zavezen na pitvu, kde odborníci podle výsledků zjistili, že ustál více než 75 bodných ran. Měl mnoho jizev jak starých, tak i nových, a také velkou starou zlomeninu kosti v noze. Jeho týrání bylo dlouhodobé a bohužel už bylo na záchranu pozdě. Část peněz ze sbírky byla vypsána jako odměna za informace vedoucí k usvědčení viníků. Ti se však doposud nenašli. 

Další den, další smutný osud

Druhý den po této tragické události se objevil další pes, kterého policisté našli v zalesněné oblasti města Center Township. Jorkširský teriér byl převezen do Beaver County Humane Society, kde byl na 2 hodiny uspán, aby mu mohla být oholena silně zplstnatělá srst. Tehdy však zaměstnanci zjistili, že má od svého těla oddělenou levou zadní nohu, která drží hlavně díky zplstnatělé srsti. Podle odborníků muselo trvat měsíce, než se tělo této nebohé duše takto zdeformovalo. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pes se nyní zotavuje v náhradním domově a jeho opatrovníci hledají dary na pokrytí jeho veterinárních nákladů. Podle zaměstnanců však takovýchto případů neustále přibývá a bohužel pachatelé stále nejsou k nalezení. 

Jak byste pachatele potrestali vy? 

Zdroj: TheGuardian

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti