Rvačka u soudu: Matka zaútočila na vraha své dcery. „Vysmál se mi do tváře,“ hájí se

Matka zavražděné dívky se u soudu chtěla vrhnout na obžalovaného. Přestože ji zastavila ochranka, jejímu bratrovi se to podařilo. Vrahovi dal pěstí.

soud i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Když se matce narodí miminko, již od první chvíle ví, že jej bude ochraňovat a milovat navždy. Bohužel v průběhu života někdy dochází k velmi tragickým situacím, kdy musí být rodiče svědky toho, jak jejich milovaní potomci trpí v bolestech nebo zemřou. To se také stalo ženě žijící v Texasu. Přišla totiž o svou dceru, která byla brutálně zavražděna jejím bývalým přítelem. U soudu vše vyvrcholilo.

22krát ji střelil do zad

Šestnáctiletá Diamond Alvarezová žila spokojeným životem se svou matku. Procházela zrovna pubertou, ale i přesto vše zvládala v pohodě. Dokonce si našla přítele, tehdy sedmnáctiletého Franka DeLeona Jr. Po nějaké době však dívka zjistila, že je jí její přítel nevěrný, a tak se s ním rozešla. To v něm nejspíše vyvolalo obrovský vztek, protože se poté odhodlal k hroznému činu.

11. ledna 2022 šla Diamond venčit jejich rodinného pejska. Jak uvedl web TheSun, v tu chvíli za ní přišel DeLeon a dvaadvacetkrát ji střelil do zad. Dívka utrpěla zranění neslučitelná se životem a na místě zemřela. Mladíka dopadla policie o šest dní později a obvinila jej z vraždy. Další den však byla složena kauce ve výši 250 tisíc dolarů, a tudíž byl vrah propuštěn.

U soudu se strhla rvačka, která trvala několik minut

V pondělí 16. října měl být soud, ovšem obžalovaný se k němu nedostavil. Podle jeho obhájce měl autonehodu. Soudce na něj tedy vydal zatykač, mladík byl vzat do vazby, kde se k vraždě přiznal. Dohodl se na pětačtyřicetiletém trestu odnětí svobody, který si odsedí ve věznici v Texasu. Dokonce se vzdal práva na odvolání a nárok na podmínečné propuštění bude mít až po odpykání poloviny trestu, tedy za 22,5 roku.

Při soudním jednání však došlo k šílenému incidentu. Poté, co matka zavražděné dívky vypovídala o tom, jaký dopad na ni měla celá situace, vysmál se jí dle jejích slov obžalovaný do obličeje. To ji rozlítilo natolik, že k němu chtěla jít a pravděpodobně jej fyzicky napadnout. V tom jí však zabránila ostraha. Strýc zesnulé však vzal vše do svých rukou a na DeLeona se vrhl. Rvačka trvala několik minut, než se přítomným podařilo situaci uklidnit. Do potyčky se navíc vložila ještě matka obžalovaného, která se do agresora pustila. Vše bylo zachyceno na videu, jež zveřejnil také web EditionCNN.

Po pravdě se ani nedivím, že chtěla matka zavražděné dívky alespoň nějak pomstít svou dceru. Zažít smrt svého dítěte je pro rodiče tou nejhorší situací v životě. Navíc když jejich potomek zemře takto hroznou smrtí, a kdyby nebylo takového narušeného člověka, mohlo jejich dítě ještě žít. Sama si nedokážu a ani nechci představit, co musí nyní matka zesnulé dívky zažívat. Jistě by se většina rodičů zachovala stejně jako ona. Někteří lidé, jimž zemřelo dítě, se snaží inspirovat ostatní v podobné situaci, stejně jako tato matka, o které jsme vás již informovali.

Jak byste se na jejím místě zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články