17letý mladík vběhl řidiči do cesty zpoza autobusu. Ten zveřejnil video, aby varoval ostatní

Náctiletý chlapec se střetl s autem na přechodu pro chodce. Na vině je nepozornost a nedodržování pravidel.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ne nadarmo procházejí děti již odmala několika programy zaměřenými na bezpečné chování v rámci silničního provozu. Všechno se zdá jako samozřejmá legrace, dokud nedojde k nehodě s fatálními následky. Policie a příslušné orgány neustále apelují na vzdělávací instituce a rodiče, aby kladli důraz na poučení dětí v této oblasti.

Negativní dechová zkouška

Polská policie nyní zveřejnila video, které dokumentuje hrozivou srážku auta s náctiletým chodcem. Vše se odehrálo okolo sedmé hodiny ranní v místě přechodu pro chodce. Nejprve se o nehodě dozvěděli strážníci městské policie, kteří se na místo okamžitě vydali. Po ohledání místa a vyslechnutí svědků byly zjištěny bližší informace, které ozřejmily okolnosti nehody.

Ukázalo se, že sedmnáctiletý školák přecházel vozovku v místě přechodu pro chodce. Na tomto přechodu jej však srazil vůz Volkswagen Passat. Nejprve se příslušníci policie zaměřili na dechovou zkoušku řidiče. Ta se však ukázala jako negativní. Velkou výhodou se stala kamera, kterou měl řidič auta pro všechny případy připevněnou na kapotě svého vozu.

Nepodíval se za autobus

Záběr z ní ukázal, že se školák z ničeho nic vynořil zpoza autobusu, který stál u chodníku v opačném pruhu. Srážka byla tedy naprosto nevyhnutelná. Naštěstí se chlapci nic nestalo. Utrpěl pouze obrovský šok, což je pochopitelné. Co je však hlavní, školák se vůbec nerozhlédl. Nenahlédl za boční stranu autobusu, aby zkontroloval prostor na přechodu. A to se mu mohlo stát osudným.

Policie proto apeluje na dodržování pravidel bezpečnosti silničního provozu. Není ostuda se několikrát rozhlédnout. Může to zachránit život vám nebo někomu jinému. Řidiči by také neměli zapomínat na přednost chodců na přechodu pro chodce. Občas se totiž chodci s řidiči nemusí pochopit a vzniklé nedorozumění opět může někoho stát život.

Jak jste na tom se znalostí pravidel silničního provozu?

Zdroj: Parenting
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články