Jeho snoubenka ho opustila jen pár dní před svatbou. O to větší rána ale přišla pár dní poté, když od ní obdržel dopis

Lidé se s rozchodem snaží vypořádat různými způsoby. Ten, který zvolila Simona, se rozhodně nedá označit jako vhodný.

Zoufalý muž i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Lidé se scházejí a zase rozcházejí. Přestože je to kolikrát smutné a jeden či oba z páru se trápí, ne vždy je to na škodu a je lepší ukončit nefunkční vztah dříve, než je pozdě. Zkrátka to patří k životu. Podobně smýšlel i mladý pár, Simona a Jirka, kteří sice byli zasnoubeni, ale rozhodli se ve vztahu nepokračovat. To však Jiří ještě netušil, co ho čeká.

Důvody k rozchodu

Prvotní fáze zamilování netrvá příliš dlouho. A potom nastává realita, kdy partnera poznáváte více do hloubky a začnete si všímat i věcí, které jste předtím vidět nechtěli či jste si jich zkrátka nevšimli. Jako nejčastější důvody rozchodu uvádí web Novinky nevyhovující milostný život, vzhled a lenost jednoho z partnerů.

Kolikrát ale i maličkosti mohou způsobit ukončení vztahu. Ačkoli mohou být úsměvné, jisté zlozvyky se špatně odbourávají. Patří mezi ně například špinavé boty, hlasitý projev, uťapkaný displej hodinek či telefonu a příliš dlouhé nehty, uvádí web MeziŽenami. „Já jsem jednou ukončila vztah s mužem asi po týdnu. Hrozně mi vadilo, že si po sobě nebyl schopen poskládat oblečení a to se všude povalovalo,“ říká Romana L. z Pardubic.

Faktura za vztah


Jiří a Simona měli hezký vztah, který trval přes 3 roky. Bydleli spolu a pomalu začínali plánovat i svatbu. Potom se ale rozhodli jít každý svou cestou. „Bylo to rozhodnutí nás obou. Nemůžu říct, že by nějaká konkrétní situace přímo vedla k rozchodu. Prostě jsme si přestali rozumět a zjistili jsme, že si vlastně už nemáme co říct,“ popisuje Jiří. Simona si našla nové bydlení. Pak ale poslala bývalému snoubenci e-mail s přílohou. Ta obsahovala podrobný výčet výdajů, které ona zaplatila za dobu trvání vztahu.

Faktura iZdroj fotografie: Piqsels
Jiří dostal velmi podrobnou fakturu.

Za ta léta se jednalo o opravdu velkou sumu. Jiřímu nikdy nevadilo, že Simona má lepší práci a vydělává mnohonásobně více než on. Tohle ale opravdu nečekal. „Nevěřil jsem vlastním očím, ještě mi v e-mailu psala, že jestli jsem chlap, účet vyrovnám,“ říká zdrcený Jirka, který takové ukončení vztahu nečekal.Zatím opravdu nevím, co s tím udělám. Ze svého platu vyžiji v pohodě, ale to abych si vzal půjčku,“ popisuje Jiří. Lidé jsou různí. DámskýDeník popisoval konec vztahu, kde muž hrozil zveřejněním intimních fotografií.

Jak byste takovou podpásovku řešili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články