Přítel jí po rozchodu vyhrožoval zveřejněním jejích nahých fotek na internetu. Podobných případů je stále více

Ne vždy se podaří bývalému partnerovi přenést rozchod přes srdce, a tak se může snížit i k umístění lechtivých fotografií na internet. Právě to se stalo jedné ženě, která kvůli tomu propadla zoufalství.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pojem „revenge porn“ by se dal přeložit jako „porno z pomsty“, což také přesně označuje. Užívá se k pojmenování situace, kdy váš (nyní již bývalý) partner jakoby „za trest“ zveřejní na internetu vaše nahé fotografie. Ať už jste mu je sama poslala, dobrovolně se nechala nafotit, nebo si je stáhl z vašeho mobilu, nemá právo s nimi takto nakládat. Přesto se to děje stále častěji.

Mocná zbraň při vyjednávání

Na všemožných internetových fórech a diskuzích se stále více hromadí případy žen, jejichž přítel zveřejnil jejich fotky. Často se před tím snaží na ženu tlačit, aby pro něj něco udělala pod pohrůžkou, že v opačném případě ji celý svět uvidí nahou. Většina lidí, která toto dělá, si myslí, že je ve skvělé vyjednávací pozici, a může na vás naléhat; dopouští se však zločinu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
V dnešní moderní době plné technologií je toto vyhrožování velmi snadné a často efektivní.

Pokud by někdo umístil vaše nahé fotografie veřejně na internet, dopustí se tak trestného činu, a je zcela jedno, jestli jste mu obrázky dříve poskytla dobrovolně. Pokud by vám tedy někdo takto vyhrožoval, sdělte mu, že v takovém případě nahlásíte vše na policii (státní). Bohužel dnes s rozvojem internetu roste i tento nežádoucí fenomén, proti němuž jsou ženy často bezradné.

Touha pomstít se a ponížit ženu

Ženy se s tímto problémem většinou nikomu nesvěří a bojí se jej řešit. Podle výpovědí těch, které si tímto prošly, je to pocit jako být sevřená v obrovských kleštích. Dostavuje se deprese, pocit bezmoci a strach z toho, co se stane dál. Naopak lidé, kteří se takto mstí, to podle psychologů dělají proto, aby se jim dostalo jistého pocitu zadostiučinění.

iZdroj fotografie: Unsplash
Fotografie mohou být míněny jako dárek nebo snaha udělat partnerovi radost. Přesto je neposílejte někomu, s kým jste chvíli.

Po takovém ponížení, jaké představuje pro některé jedince rozchod, potřebují pocítit, že druhou stranu ponížili a zesměšnili. Chtějí se jen mstít za nevydařený vztah, proto také označení „revenge porn“. Jindy se takto mohou bývalí partneři dožadovat pozornosti, a jiní takto ženy nutili, aby si s nimi dalších několik let dopisovaly. Proto radíme nikomu nahé fotografie neposílat a nenechat si později vyhrožovat. V případě, že se do takové situace dostanete, můžete se obrátit na PČR, které ideálně předložte písemnou konverzaci.

Zdroj: The Guardian

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pokud kupujete vajíčka v obchodě, mějte se na pozoru. Pro své vlastní dobro zkontrolujte několik věcí
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neuvěřitelný příběh 1. holčičích šesterčat na světě: Šance, že se vůbec narodí živé, byla 1 ku 104 miliardám