Žádosti bývalého snoubence o přátelství vytrvale odmítala. Nakonec ji ale udolal a po 60 letech se konečně vzali

Když muž zrušil v roce 1963 zasnoubení, jeho vyvolenou to velmi ranilo. Jejich cesty se rozdělily a mysleli si, že se už nikdy neuvidí. Jenže pak se osmdesátníci sešli na kávě.

pár i Zdroj fotografie: Deposithphotos
                   

Spousta lidí v životě musela řešit nějaké pozůstatky vztahů z minulosti, které se znenadání objevily. Stalo se to i třiaosmdesátileté ženě, kterou vyhledala její první láska. Když ji bývalý snoubenec kontaktoval na sociálních sítích, žádost o přátelství bez přemýšlení smazala. I když uběhlo několik desítek let od doby, kdy ukončil jejich vztah, hořkost a zklamání tak úplně nevyprchaly. Jenže muž naléhal a nakonec se stalo něco neuvěřitelného.

Zrušil zasnoubení a už se neviděli

Naposledy se pětaosmdesátiletý Ed Sneckenberger s o dva roky mladší Priscillou Mathenyovou viděli v roce 1963. Rok předtím se dokonce zasnoubili. Pak ale muž odjel z Hagerstownu v americkém Marylandu studovat na univerzitu. Jeho vyvolená ho tam jezdila navštěvovat. Jednoho dne ale dostala nečekaný dopis. Snoubenec zrušil jejich zasnoubení. „Zlomilo mi to srdce. On o tom ani nevěděl, protože od té doby jsme se už nikdy neviděli,“ cituje Priscillu server People.

Jejich cesty se na dlouhý čas rozešly. Žena brzy po rozchodu potkala svého budoucího manžela Wallyho Mathenyho, vdovce se dvěma malými dětmi. Měli spolu další dvě děti a v současnosti je několikanásobnou babičkou i prababičkou. Na první lásku se snažila nemyslet. Ed se soustředil na své akademické aktivity. Získal doktorát a dlouhá léta pak vyučoval na katedře  strojního a leteckého inženýrství na West Virginia University a pracoval i pro NASA. V roce 1968 se oženil se Scottie Hansbroughovou a měli spolu tři děti.

Žádost o přátelství odmítla

Když před dvěma roky Ed ovdověl, často mluvil se svými sestrami. Rozhovory ho přiměly k tomu, aby se omluvil ženě, již si chtěl kdysi vzít. Začal po Priscille, jejíž manžel zemřel v roce 1986,  pátrat na sociálních sítích. Byl nadšený, když ji našel. Poslal jí žádost o přátelství, ale odmítla ji. „Říkala jsem si, kdo si myslí, že je? Nechci s ním mít nic společného,“ popisuje Priscilla. Ignorovala i vzkazy, které jí posílal přes Messenger na Facebooku. „Napsal jsem jí, že mé srdce po ní touží,“ říká Ed.

Senior s notebookem iZdroj fotografie: Depositphotos

Chtělo to kus odvahy, aby kontaktoval bývalou lásku po tom všem, co se tehdy stalo. O kontakt s Edem ale žena nestála. Jenže on byl neodbytný. Dokonce kontaktoval tajemníka církve, ve které se Priscilla angažovala, aby jí předal vzkaz. Pomyslela jsem si, co se to děje? Proč mě chce vidět zrovna teď?“ vypráví. Nakonec usoudila, že jediným způsobem, jak se ho může zbavit, je, že se s ním sejde na kávě.  Poslala mu zprávu, že tedy se schůzkou souhlasí.

Sdílejí spolu zbytek života

Když Ed vcházel loni před Velikonocemi do kavárny, byl nervózní. Chtěl Priscille vysvětlit, že zrušil zasnoubení, protože coby student byl ve finanční tísni a manželství by nezvládl. Prvotní rozpaky se rozplynuly a nakonec si dvojice povídala dvě hodiny. „Když jsem odcházela z kavárny, nemyslela jsem si, že ho ještě někdy uvidím,“ řekla. Jenže už večer jí muž zavolal a druhý den se objevil u jejích dveří. Objali se. „Pustila mě dovnitř a láska se rozhořela,“ vypráví Ed.

Seniorský pár v parku iZdroj fotografie: Depositphotos

Měl pocit, že se vrátili v čase, že od jejich lásky neuplynulo už šedesát let. Nechtěl otálet už ani minutu a požádal Priscillu znovu o ruku. „Páni, na tohle nejsem připravená, je to příliš brzy,“ odmítla ho. Jenže Ed byl zamilovaný a nehodlal se vzdát. Jezdil za ní každý den. Dva měsíce nato Priscilla souhlasila a na podzim se vzali. „Nemohu být šťastnější,“ říká Ed. „Je hezké mít ve svém životě někoho, jako je on, a sdílet s ním zbytek života,“ přidává se novomanželka.

Co říkáte na to, že se pár po letech konečně vzal?

Zdroj: People
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články