„Snacha mi zakázala vídat se s vnoučaty, protože jsem odmítla skákat, jak ona píská,“ stýská si čtenářka Blanka

Čtenářka Blanka má velké neshody se svou snachou, která jí zakázala vídat vnoučata. To vše proto, že Blanka jí odmítla dělat služku a být vždy k dispozici.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Blanka je asi šedesátiletá dáma, která navzdory svému vyššímu věku žije stále velmi aktivní život. Do redakce se nám ale ozvala kvůli vleklým rodinným sporům, které vyvrcholily tím, že jí její snacha zakázala stýkat se s vnoučaty. Mohlo za to jednoduše to, že Blanka nehodlala podřídit veškerý svůj volný čas tomu, co si snacha Petra zrovna naplánuje.

Žije naplněný život

Narozdíl od mnoha svých vrstevnic žije Blanka i v důchodu aktivním životem. Pravidelně chodí cvičit jógu, malovat do speciálních kurzů, navštěvuje knihovnu a často chodí s kamarádkami do kavárny. Rozhodně není jedna z těch babiček, která celé dny jen vysedává doma. Přes to všechno si ráda najde čas na svá dvě vnoučata, která jsou zároveň její jediná.

Vnoučata ji milovala

„Hned poté, co se jejich děti narodily, jsem synovi a své snaše Petře řekla, že se o ně budu moc ráda starat. A také to skvěle fungovalo – kdykoliv chtěli jít do kina nebo na večírek, vzala jsem si vnoučata k sobě. Mám je moc ráda a vím, že i jim se u mě líbí,“ sdělila nám Blanka. Problém nastal později, když za ní snacha přišla s ambiciózním plánem.

babička čte v posteli svým vnoučatům iZdroj fotografie: Pexels

Neshody začaly brzy

V srpnu loňského roku za Blankou přišli na návštěvu její syn a snacha Petra. Ta ihned vytáhla z kabelky papír a řekla něco v tom smyslu, že zde má směny pro babičku Blanku. Blanka se na ni vyděšeně podívala a zeptala se, co to má znamenat. Celý nápad vznikl tak, že se Petra chtěla od září vrátit do práce a o děti by se kvůli směnám obou rodičů neměl kdo starat.

Naplánovala jí rozvrh času

Petra se proto rozhodla, že oběma babičkám svých dětí vyrobí tabulku „směn“, během kterých se mají o děti starat. Počítala prostě s tím, že jí budou obě ochotné pomoci, vždyť jsou přece v důchodu a nemají co na práci. U Blanky se ale přepočítala.

„Byla jsem úplně v šoku, když mi to Petra říkala. Hned jsem opáčila, že mám spoustu věcí na práci a nikdo mi nebude plánovat můj volný čas. Nechci se vzdát svých koníčků ani času s kamarádkami, nemůžu celé dny hlídat vnoučata,“ říká Blanka. Nechápe, proč si pár alespoň na pár dní v měsíci nenajme chůvu, oba pracují jako lékaři, takže s penězi problém není.

starší žena je smutná iZdroj fotografie: Depositphotos

Chtěla se mi pomstít

Petra i její manžel se urazili a opustili Blančin byt. Od toho dne jí zakazují se stýkat s vnoučaty. Když jim nechce pomáhat, nemusí je přece vidět vůbec, tvrdila Petra. Blance to ale připadá velmi nefér. Svá vnoučata miluje, i se snachou a synem by chtěla být zadobře, ale oni nepřistoupili na žádný kompromis.

Na kterou stranu byste se postavili v tomto rodinném sporu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články