Mezi rodiči se strhla bouře, když jeden z žáků zveřejnil fotku školního oběda: „Platíme tolik peněz a naše děti dostanou tohle?“

Vzpomínky na dobroty školní jídelny utkvívají asi každému v paměti. Dnešní doba sociálních sítí ale kuchařkám příliš nenahrává.

Párky v rohlíku, wrapy i Zdroj fotografie: U.S. Department of Agriculture / Creative Commons / CC BY
                   

Školní obědy a svačiny často bývají předmětem vtipů, ale také ne příliš dobrých vzpomínek. A kolikrát bohužel ovlivňují naše chuťové buňky dlouho do dospělosti s tím, že daný pokrm zkrátka již nevložíte do úst. Zatímco mezi nejméně oblíbená školní hlavní jídla patří koprová omáčka, fazolové lusky, špenát či maso s mrkví, jak uvádí web Maminka, americká studentka se rozhodla vzít si pokus o gastronomický zážitek místní jídelny na paškál.

Co je moc, to je příliš

Maryn Hollerová, studentka navštěvující Apollo High School v obci St. Cloud ve státě Minessota, byla svým obědem zaskočená. Poloprázdný tác obsahoval pár malých vařených mrkviček, balenou omáčku a housku rozříznutou napůl, kam opravdu neesteticky a bez rozmyslu kuchařky plácly roztavený sýr. Dívka následně fotografii „pokrmu“ zveřejnila s tím, že je vděčná. Ne za školní stravu, ale za to, že se alespoň doma může kvalitně najíst, uvedl web Today.

Virální příspěvek se začal velmi rychle šířit. A reakce školy? Ta namíchla snad všechny rodiče. A nutno říci, že oprávněně. Napsala: „Ups! Dělali jsme si legraci. Zkoušeli jsme dnes nové jídlo a doneslo se nám, že to není úplně dobré. Budeme se ptát na názory studentů, co by si přáli mít v nabídce. Díky za zpětnou vazbu!“

Kvalita jídla neodpovídá ceně

„Americké jídlo obecně za moc nestojí a z pohledu nutričních hodnot je opravdu neplnohodnotné,“ napsala svou zkušenost paní Alice S. z Brna, která v USA strávila několik let svého života. Je nicméně pochopitelné, že rodiče chtějí za své 3 dolary, tedy přibližně 70 Kč, trochu více. Jak pokrm vypadal, ukazuje YouTube příspěvek.

Podobný případ, na který DámskýDeník upozorňoval, opět budil u amerických rodičů rozhořčení. Neidentifikovatelný pokrm, který strávníci tipovali na rozvařenou čočku či prejt, byl ve výsledku tolik oblíbený hamburger.

Jaké jídlo vám školní jídelna zprotivila?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články