12letá slečna řídí 2 společnosti a vydělává miliony: „Děláme si srandu, že už může jít do důchodu,“ říká pyšná matka

Jedna z nejmladších milionářek světa plánuje pověsit lukrativní byznys, který vybudovala během dvou let, na hřebík. Hodlá totiž nastartovat novou kapitolu svého života.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na rozdíl od svých vrstevníků, kteří škemrají u rodičů o nejnovější model telefonu, super oblečení nebo onlajnovku, která právě letí, si dvanáctiletá školačka Pixie Curtisová z Austrálie může koupit, co se jí zachce. Už teď je totiž bohatší, než kdy bude většina lidí. Jedna z nejmladších milionářek na světě řídí dvě firmy a měsíčně vydělává podle serveru TheEconomistTimes v přepočtu přes tři miliony korun. Vlastní také luxusní mercedes, jezdí na exkluzivní dovolené, je hvězdou Instagramu a uvažuje o důchodu.

Vybudovala lukrativní hračkářské impérium

Přestože ještě navštěvuje základní školu v Sydney, má na kontě obrovskou sumu peněz. Vrhla se totiž úspěšně do světa byznysu a stojí za značkou Pixie’s Fidgets, což je mnohamilionová společnost na výrobu hraček. Podnikatelského ducha zřejmě zdědila po svých rodičích. Na samém začátku společně s matkou vyrobily první hračku a rozhodly se ji prodat. Zájem byl obrovský. Zásadní průlom, který vedl k vytvoření lukrativního impéria, ale přišel v období pandemie koronaviru.

Pyšní rodiče svoji dceru v podnikání podporují, ale do ničeho ji nenutí. Pixie rozjela i výrobu vlastní značky vlasových doplňků. „Nejvíce mě vzrušuje její podnikatelský duch, který má už v tak mladém věku. Já sama jsem ho nikdy neměla, i když mi rodiče neustále vštěpovali, že musím uspět,“ svěřila se matka malé milionářky Roxy Jacenko britskému serveru Mirror. „Když mi bylo čtrnáct, dostala jsem práci v McDonald’s, protože to je to, co jsme dělali za mých časů,“ dodala.

Dvanáctiletá byznysmenka odchází do penze

Svým nákladným životním stylem se malá generální ředitelka hračkářského impéria často chlubí na sociálních sítích, kde má přes 160 tisíc sledujících. Na fotografiích a videích pózuje v nejrůznějších stylových outfitech, zkouší si drahé šperky i luxusní kosmetiku nebo si užívá na cestách po celém světě. Přestože ještě nemůže legálně řídit, je, podobně jako malý miliardář Mopha Junior, o kterém psal Dámský Deník, majitelkou několika automobilů, včetně Mercedesu Benz, jejichž celková hodnota je téměř 5,5 milionu korun.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Pixie Curtis (@pixiecurtis)

Podnikatelská cesta talentované byznysmenky je zřejmě u konce. „Máme takový rodinný vtip, že já budu zaměstnaná až do sta let a Pixie může jít do důchodu už v 15 letech. A jako multimilionářka,“ žertuje matka dívky. Jenže Pixie se chystá odejít do penze doopravdy. Hodlá totiž začít novou kapitolu svého života. Chce se soustředit na studium. „Jako rodina jsme diskutovali o obchodních plánech do budoucna a rozhodli jsme se, že i když to byla úžasná cesta, která začala zhruba před třemi lety, je čas se soustředit na studium, protože střední škola je za dveřmi,“ řekla matka Pixie serveru TheNewYorkPost.

Co říkáte podnikatelskému úspěchu malé byznysmenky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články