Matka ve škole objevila místnost, kam učitelky posílají děti, aby se uklidnily: „Nedokážu ani vyjádřit svůj vztek“

Rozzlobená matka zveřejnila fotografie izolační místnosti, která slouží k uklidnění neposlušných dětí.

Školní učebna i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Snad každému rodiči záleží na správném psychickém vývoji jeho dítěte. Do doby, než jde jejich ratolest do školky, bývají matka a otec nejdůležitějšími vzory, od nichž přebírá chování. Po následném nástupu do vzdělávacích zařízení rodiče vkládají do učitelů důvěru, že jejich dítěti budou věnovat tolik času a pozornosti, kolik budou moci. Co ovšem objevila jedna matka v polské škole, nemá ve školství obdoby.

Žena ve škole narazila na podivné dveře

Stále více rodičů přemýšlí nad domácím vzděláváním, jelikož nesouhlasí s obsahem školských zařízení. Je ovšem důležité, aby se dítě začlenilo do kolektivu, socializovalo se a naučilo se jakési kázni. Přestože stále více škol jde volnějším směrem, snaží se žáky vzdělávat nenásilnou formou, mnoho ze školských zařízení studenty trestá za nekázeň a vlastní názor.

Jedna z matek dítěte navštěvujícího varšavskou speciální školu, jejíž název a přesné umístění ale dle webu Parenting neuvedla, narazila na něco naprosto šokujícího. Když totiž spatřila dveře s nápisem „Isolatorium“, myslela si, že se jedná o jakousi uklidňující místnost s kobercem plnou měkkých polštářů a smyslových hraček. Zarazil ji ale nápis, který dítěti přikazoval, že ihned po vstupu má za sebou zavřít dveře. Nakoukla tedy dovnitř a nemohla uvěřit svým očím.

Místnost jako vězeňská samotka

Za dveřmi se nacházela malinká místnost s matrací a polstrovanými stěnami. Vypadalo to jako vězeňská samotka. Matka tento šílený objev vyfotografovala a zveřejnila na svém facebookovém profilu. V popisku u snímků vysvětlila, že jsou děti v rané školní výuce zavírány samotné do této místnosti, aby se zde uklidnily, a to v případě, když neuposlechnou rozkazy učitelů. Její příspěvek viděly již tisíce uživatelů, kteří ve více než čtyř stech komentářích vyjádřili své rozhořčení nad tímto zařízením.

To jest proszę Państwa “pokój wyciszeń” w jednej z warszawskich specjalnych szkół podstawowych. Pokój, który powinien…

Zveřejnil(a) MumMe Anna Jaworska dne Středa 12. června 2024

„Tohle je vtip….Skutečně????? Tohle by mělo jít k soudu. Tato škola by měla okamžitě zaniknout a učitelé by měli být propuštěni z kázeňských důvodů,“ napsala jedna z internetových uživatelek. „Samotka ve škole. Kdo s tím nápadem přišel, asi ne školní pedagožka, která má na starosti citovou výchovu a nejen děti,“ přidává komentář další žena. Někteří učitelé by měli vrátit diplom, jelikož neumí pracovat s dětmi a vymýšlí nevhodné nápady. Jako tomu bylo v případě školy, kde si žáci museli olizovat nohy, jak jste mohli vidět na videu na DámskémDeníku již zveřejněném.

Co si o této izolaci pro žáky myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články