Ve školní zdi našli dopis v láhvi z roku 1988. Stálo v něm, že kdo ho zničí, bude prokletý do konce života

Staré budovy jsou často obestřeny tajemstvím, které není na první pohled vidět. Zajímavé poklady mohou spočívat v důmyslně vytvořených skrýších desítky let bez povšimnutí.

Dělníci opravují zeď i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Tuctová rekonstrukce budovy školy se může ve vteřině změnit v zajímavé dobrodružství. Přesvědčili se o tom dělníci, kteří za obložením zdi jedné z učeben našli láhev s podivným dopisem, který tam před desítkami let schovali první absolventi. Poněkud zlověstný obsah vzkazu z minulosti je trochu zaskočil. Předchozí generace studentů v něm totiž hrozily tomu, kdo by chtěl v budoucnu zeď zbourat. Bude prý čelit následkům.

Studenti opravovali zeď v rámci výuky

Na své objevení čekal poklad prvních absolventů jedné ze středních odborných škol v polském městě Konin dlouhých 36 let. Studenti, kteří tehdy láhev se vzkazem ukryli za starou zdí, chtěli budoucím generacím předat důležitou informaci. Svůj poklad měli šanci za stěnu schovat během renovace učeben školy. Ukázalo se, že právě obnova budovy byla v jejich životě klíčovou událostí.

Dělníci našli tajný vzkaz v láhvi, když rekonstruovali školu. Po přečtení 87 let staré prosby mladého vojáka všichni opustili budovu

O nálezu pokladu informovala škola na sociálních sítích. „Při renovaci společenské místnosti jsme dnes za obložením objevili láhev se vzkazem datovaným 14. března 1988! Jedná se o vzkaz od studentů třídy Stavební techniky, prvních absolventů oboru, kteří v roce 1988 v rámci své diplomové práce renovovali současnou společenskou místnost,“ pochlubila se škola na svém facebookovém profilu.

Kdo zeď zničí, bude prokletý

Současně si vzdělávací instituce pochvalovala, jak dobře studenti tehdy místnost zrenovovali, když bez jakýchkoli oprav vydržela dlouhých 36 let. Studenti tehdy zeď opravovali v rámci výuky. Byla to dokonce jejich diplomová práce. Když své dílo úspěšně dokončili, rozhodli se, že si jejich těžká práce a úsilí zaslouží nějakou připomínku. Vložili proto dopis do láhve a zakomponovali ji do obložení. V dopise napsali, že pokud zeď v budoucnu někdo zbourá, bude za to muset nést následky.

Kochani😍 Mamy dla Was informację z poprzedniego stulecia‼️‼️‼️ Otóż podczas remontu świetlicy, za boaezerią, odkryliśmy…

Zveřejnil(a) Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie dne Čtvrtek 14. března 2024

Poněkud zlověstný vzkaz podle webu Genialne vedení školy i dělníky, kteří zeď opravovali, docela pobavil. Navzdory tomu, že v něm stálo, „že ten, kdo zeď zničí, bude navěky proklet“. Žertík absolventů školy z roku 1988 se stal internetovou senzací. Škola dokonce vypátrala jeho autory a do své alma mater je pozvala. Ze čtyř vtipálků vyrostli úspěšní lidé: majitel stavební firmy, právní poradce, inspektor stavebního dozoru a restauratér. „Nyní můžeme s jistotou říci, že jsme škola s historií a že vzděláváme ve všech směrech,“ uvedla škola na Facebooku.

Co říkáte žertíku studentů stavební průmyslovky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články