Dělníci našli tajný vzkaz v láhvi, když rekonstruovali školu. Po přečtení 87 let staré prosby mladého vojáka všichni opustili budovu

Dělníky čekalo při rekonstrukci školy velké překvapení, o kterém se jim předtím mohlo maximálně zdát. Našli totiž vzkaz v lahvi a po přečtení věděli, že před sebou mají úkol.

i Zdroj fotografie: Uživatel Pauloleong 2002 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V současné době se neustále staví nové budovy a v téměř každém městě je možné narazit na rekonstrukci. Ať už se to týká mostů, silnic nebo budov, vždy je potřeba se starat i o starší stavby, aby nechátraly a mohly stále sloužit lidem. Tito dělníci nečekali, že při přestavbě školy narazí na takto velké překvapení, a už vůbec si nepředstavovali, jaký bude mít celý příběh konec.

Rekonstrukce jsou potřeba

Jakmile se postaví nová budova, most, silnice nebo cokoliv jiného a začne se toto místo aktivně využívat, brzy nastane doba, kdy budou potřeba opravy nebo rekonstrukce. Lidé se většinou rozčilují nad tím, že si opraváři vybrali nevhodný termín pro opravy, ale společnost by si měla uvědomit, že pokud by k opravě nedošlo, mohlo by dojít ke zřícení, problémům a mnoha dalším potížím. Včasné opravy jsou tedy opravdu potřeba a lidé by měli být více vděční za to, že jsou realizovány.

Opravy na škole

Tito dělníci se podíleli na rekonstrukci školy, která už potřebovala jisté opravy, a i hezčí vzhled. Velkým překvapením bylo, když ve věži školy našli dělníci vzkaz v lahvi a rozhodli se, že si jej přečtou. Podle všeho napsali tento vzkaz v roce 1935 dva muži, kteří tuto školu postavili. Jednalo se o Gordona Bensona, který byl v té době tesařským učněm, a Douglase Herona, jenž se živil jako tesař. Jakmile si dělníci vzkaz přečetli, byli dojatí. Z úcty k památce a v prvotním šoku všichni opustili budovu a dali si přestávku.

Autorem dopisu byl mladík

Když tito dva tesaři stavěli věž na škole, rozhodli se, že zde nechají překvapení pro ty, kteří za čas budou věž rekonstruovat. Mladík Gordon Benson napsal vzkaz, strčil jej do lahve a společně s Douglasem jej schovali ve věži. Datum na dopisu bylo 12. října 1935 a vše bylo napsáno ručně tužkou. Mladík si nebyl jistý tím, co jej v životě čeká, a také bylo možné, že bude muset do války. Doufal tedy, že se tento vzkaz dostane k jeho dětem.

Bensonovy děti dostaly vzkaz otce

Když se na škole konal ceremoniál poté, co dělníci našli tento vzkaz, účastnily se jej i děti od pana Bensona (autora vzkazu). Na tomto ceremoniálu jim byl vzkaz od jejich otce předán. Když jeho syn viděl tento vzkaz, ani se příliš nedivil a ihned věděl, že to napsal jeho otec. O svém otci totiž řekl, že vždy myslel primárně na svou rodinu a své děti. Zároveň dodal, že tento vzkaz psal jejich otec v době, kdy ještě netušil, co jej v životě čeká a že bude muset do války, kterou naštěstí přežil.

Jak byste zareagovali, kdybyste takový dopis našli vy?

Zdroj: AbcNet
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů