Šimpanz přichycen na videu, jak používá lidský předmět jako dráždící hračku. Historický objev, shodují se vědci

Někdy se vědcům podaří zachytit něco, na co dlouhé roky čekali, aby potvrdili své domněnky. Jako třeba u tohoto šimpanze.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Masturbace již byla zdokumentována u mnoha druhů primátů včetně člověka. Dokonce se vědcům podařilo zaznamenat, jak samci makaků s dlouhým ocasem používají to, co by lidé nazvali dráždivými hračkami. A nyní se týmu podařilo natočit divokého šimpanze, který používá člověkem vyrobený předmět jako dráždivou hračku. A video zveřejnili na internetu, takže se na něj můžete podívat také.

Použil plastovou lahev

Toto video vzniklo v Ugandě v srpnu roku 2018, kde byl viděn mladý šimpanz jménem Araali, jak si vkládá penis do vyřezané plastové lahve. Vědci si všimli, jak si opice hraje s prázdnou plastovou lahví, najednou do ní začal vkládat a vytahovat penis a měl uvolněný výraz a otevřená ústa. To opice dělají, když se dobře baví.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ve skupině byl Araali podřízený

Týmu se nepodařilo zjistit, zda šimpanz do lahve ejakuloval či nikoliv. Stačí jim však to, že možná zjistili odpověď na otázku, jestli šimpanzi masturbují pro potěšení nebo jaký jiný k tomu mají důvod. Vědci nevěří, že to souvisí se způsobem, jak zlepšit kvalitu spermií. Araali byl ve svojí skupině podřízeným samcem.

Šimpanzi a jejich fungování

Araaliho masturbace s největší pravděpodobností vyplynula z toho, že viděl nový předmět a napadlo ho, že slouží přesně k tomuto účelu. Samci šimpanzů totiž mívají erekci v různých situacích, nejen z vzrušení, jako je například vzrušení z jídla, a i během nějakých her. Vzhledem k jeho výrazu ve tváři se dalo poznat, že je mu to příjemné a že se dobře baví.

Myslíte si, že Araali opravdu věděl, co dělá?

Zdroj: Iflscience

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články