Zdravotní sestra porušila pravidla a riskovala vyhazov, aby zachránila život novorozenému miminku

Obyčejný lidský kontakt a doteky mají mnohem silnější účinek, než většina lidí předpokládá. Pro předčasně narozenou holčičku znamenal šanci na život.

Rodič drží za ruku novorozence v nemocnici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Personál nemocnic se snaží pro ohrožené pacienty dělat maximum. Někdy i nad rámec toho, co by podle pracovní smlouvy musel nebo směl. Všeobecně zavedenými pravidly se tak úplně neřídila zdravotní sestra, která se snažila pomoci jednomu z předčasně narozených dvojčat. Bojovalo ze všech sil o život a navzdory lékařské péči se jeho stav jen zhoršoval. I když riskovala vyhazov, udělala zdravotní sestra něco překvapivého.

Miminko bojovalo o život a vyhlídky byly zlé

Dvojčata Kyrie a Brielle se narodila o 12 týdnů dříve. Každá vážila jen kolem 900 gramů. Lékaři v nemocnici ve městě Worcester v americkém státě Massachusetts okamžitě poskytli holčičkám veškerou péči, aby měly šanci na přežití. V souladu se zavedenými postupy a předpisy nemocnice umístili každé z dvojčat do vlastního inkubátoru, aby je chránili před tím, aby se navzájem nakazila infekcí, uvedl web GodVine.

těhotná žena

Dvojčata se v děloze navzájem zabíjela. Byla zachráněna zázrakem

Jedno z miminek sílilo, ale stav druhého byl znepokojivý a navíc se zhoršoval. Malá Brielle měla kritické potíže s dýcháním. Ležela v inkubátoru, lapala po dechu, srdeční tep se stále zrychloval a její malé tělíčko postupně modralo. Lékařům se nedařilo holčičku stabilizovat. Všichni se připravovali na nejhorší. Zdravotní sestra Gayle Kasparianová se ale nehodlala vzdát. Požádala rodiče o povolení vyzkoušet postup, který byl v USA proti nemocničním předpisům, ale v Evropě se praktikoval.

Sestra dala dvojčata do jednoho inkubátoru

Zoufalí rodiče by udělali cokoli, aby malou dcerku zachránili. S jejich svolením přemístila zdravotní sestra Kyrie do stejného inkubátoru, v němž bojovalo o život její dvojče. Pak se stalo něco neuvěřitelného. Holčičky se k sobě přitulily a Briellin srdeční tep se zpomalil na normální stav. Jako mávnutím kouzelného proutku začala lépe dýchat a její stav se postupně stabilizoval. Oběma se od té chvíle dařilo lépe.

miminko iZdroj fotografie: iStock

Nebýt odvážné zdravotní sestřičky, nemusel mít příběh dvojčat šťastný konec. Podle serveru TelegramAGazette se její čin zapsal do manuálů medicíny. Od té doby v nemocnici ve Worcesteru umístili do stejného inkubátoru už tisíce předčasně narozených vícerčat. Obavy z toho, že by se děti mohly vzájemně infikovat, se nepotvrdily. Kyrie a Brielle si chtěly být nablízku i po propuštění domů a v jedné postýlce společně spaly až do svých pěti let. Dnes jsou z nich dospělé ženy.

Co říkáte na to, co zdravotní sestra udělala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články