Šestice roztomilých baletek si svým vystoupením získala srdce milionů lidí. Je to krásné umění, ale také obrovská dřina

Podívejte se na video šestice baletek z baletní přípravky. Tento tanec je velmi náročnou disciplínou, tyto mladinké tanečnice ho ovšem zvládají s přehledem.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Balet je fyzicky hodně náročné umění, které lze srovnat s vrcholovým sportem. Snoubí se v něm krása s elegancí a půvabem. Vyžaduje ale také hodně dřiny a disciplínu, proto je dobré s ním začít včas. Ideální věk, kdy byste dítě měli dát do baletní přípravky, jsou 4 roky. Jen o něco málo více je baletkám, jež si získaly sociální sítě. Video z jejich představení viděly miliony lidí.

Malé baletky se bavily

Šest malých baletek z virálního videa nastoupilo ke svému baletnímu vystoupení na jevišti Casa de Ballet v rozkošných modrých tutu šatičkách s růžovými střevíčky. Postaví se na určená místa, dívají se ke straně jeviště. Pravděpodobně na svou učitelku, která je při vystoupení vedla. Roztomilé holčičky s drdůlky ve vlasech si okamžitě získaly publikum. Rodiče na ně museli být pyšní.

iZdroj fotografie: Pixabay

Holčičky prokázaly svou oddanost baletu. U tak malých dětí by se dalo očekávat, že poleví v soustředění, ale to se nestalo. Pečlivě se držely nacvičené choreografie. Je vidět, jak moc si své vystoupení užívají. Tancovaly, předváděly svůj talent a zároveň se zdá, že se opravdu baví. Což je hodně důležité pro to, aby u svého krásného koníčku vydržely.

Školní děti už vědí, co chtějí

Když šestice malých baletek začala tančit, vypadalo to, že je to opravdu snadné. Byly jako víly tančící v lese, svým výkonem a roztomilostí se zapsaly do srdcí milionů fanoušků. Balet je druh tance, který vznikl v 15. století v období italské renesance. Být dobrou baletkou opravdu vyžaduje hodně náročný trénink. Přestože s ním děti začínají od 4 let, profesionálně by se mu měly věnovat spíše až od 7.

Ve školním věku si dítě už dokáže srovnat priority a chápe náročnost tréninku. Tím pádem se může rozhodnout, zda se baletu chce opravdu věnovat. Bude totiž potřebovat odhodlání, motivaci, vytrvalost, houževnatost i sílu. Aby se z tanečníka stala elegantní labuť, chce to čas a tvrdý trénink. Vytrvá jen ten, kdo se do baletu prostě zamiluje.

Od kolika let byste dali dítě na balet?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla