Před dvěma lety podstoupila separační operaci. Takhle vypadají dvojčata dnes

Radost, kterou měli rodiče z amerického Chicaga, když se dozvěděli, že čekají dvojčata, netrvala dlouho. Vzápětí jim totiž lékaři řekli zprávu, kterou nikdo nechce slyšet.

Dvě malé holčičky, dvojčata i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Strasti těhotenství většinou zcela přetrumfne nadšení nastávajících rodičů z očekávání nového člena rodiny. Někdy se ale sny a plány o šťastné budoucnosti mohou rychle zhroutit jako domeček z karet. Stalo se to během rutinní lékařské prohlídky i Maggie Altobelliové. Vyšetření totiž ukázalo, že čeká dvojčata, což nastávající maminku mile překvapilo. Radost ale rychle překazila ledová sprcha v podobě informace, že holčičky jsou částečně srostlé.

Ultrazvuk neodhalil jen to, že to budou dvojčata

Když byla Maggie Altobelliová z amerického Chicaga ve 20. týdnu těhotenství, absolvovala rutinní prenatální prohlídku. Byla natěšená, že na ultrazvuku konečně poprvé spatří své ještě nenarozené dítě. Podívala se na monitor a všimla si něčeho, co ji hodně překvapilo. „Proboha, nejsou tam náhodou dvě děti?“ vyhrkla na lékaře. Lehce ji znepokojilo, že namísto odpovědi ji lékař požádal, aby chvíli počkala, protože se musí poradit s dalším kolegou.

Nakonec se ukázalo, že na monitoru se zobrazilo něco velmi nezvyklého, podobně jako v případě, o kterém jsme v DámskémDeníku nedávno psali. „Krátce nato vstoupil do místnosti další lékař. Podíval se na monitor a přiznal, že s takovým případem se během své odborné praxe ještě nesetkal,“ svěřila se Maggie portálu Today. Vzápětí se dozvěděla, že skutečně čeká dvojčata. Lékař ji ale také informoval o tom, že orgány dětí jsou propojené. Mají společnou bránici a jsou spojené játry. Byl to šok.

Po desetihodinové operaci rodiče plakali

Dobrou zprávou, kterou v té chvíli ale budoucí matka nedokázala dost dobře docenit, bylo, že každá z holčiček má svoje srdíčko. V opačném případě by se jejich případné oddělení totiž velmi zkomplikovalo, ne-li zcela znemožnilo. Rodiče vůbec netušili, kolik úsilí budou muset vynaložit v boji o zdraví svých dětí. „Bylo to těžké, báli jsme se o zdraví holčiček. Říkali jsme si, že to zvládneme. Nenapadlo nás, co všechno to bude obnášet,“ řekla Maggie magazínu People.

Srostlá dvojčata Addison a Lilianna se narodila ve 34. týdnu těhotenství 18. listopadu 2020. Rodiče byli rozhodnutí, že pro budoucí život dcer bude lepší, když je nechají oddělit, i když jde o složitý zákrok. Přípravy na něj začaly už několik dní po porodu a trvaly téměř rok. Desetihodinová operace holčiček se uskutečnila 13. října 2021. Když se rodiče nakonec dozvěděli, že děti jsou oddělené a v pořádku, nemohli zadržet slzy.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Maggie Altobelli (@magaltobelli)

Matka věří, že dcerky budou šťastné

Dva roky po náročné operaci se dvojčatům vede dobře. Z Addison a Lilianny pomalu vyrůstají malé slečny, k jejichž každodenní rutině patří rehabilitace a dechová cvičení. Pro jejich matku je největším potěšením, když je může prostě jen tak pozorovat. „Dodnes brečím, když vidím, jak holky sedí v obýváku a dívají se na pohádky. Je to tak normální… Ale je to prostě to, v co rodič doufá a co si představuje, a je to opravdu nepopsatelné. Úžasné,“ dodala Maggie s tím, že věří, že teď už její dvojčata budou mít život naplněný štěstím.

Co si myslíte o rozhodnutí nechat děti oddělit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články