Důchodci si užívají luxus v nejkrásnějších koutech světa: „Je to levnější než pečovatelský dům,“ pochvalují si

Po odchodu do penze senioři nutně nemusejí roky vést rutinní život, jehož zpestřením je jen cesta k lékaři, do obchodu, procházka v parku nebo hlídání vnoučat.

domov důchodců i Zdroj fotografie: Zákupák/ Public domain
                   

Život z důchodu nemusí být stereotypní nuda. I na stará kolena je totiž možné užít si zábavu a poznávat nové. Chytrý a poněkud odvážný způsob, jak strávit podzim života našel jeden manželský pár. Poté, co ho restriktivní opatření během pandemie koronaviru uvěznila na dlouhou dobu doma, rozhodl se, že už nebude čekat ani minutu. Objednal si palubní lístky a už 450 dní cestuje po světě na luxusní výletní lodi. Je to prý levnější, než kdyby žili v domově důchodců.

Na cestách hodlají být minimálně dva roky

Cestování zámořskými loděmi během standardních dovolených měli Jess a Marty Ansenovi z Austrálie vždycky rádi. Když odešli do důchodu, rozhodli se, že se to stane jejich životním stylem. Zamluvili si postupně 51 plaveb do nejrůznějších koutů světa a vyrazili hned, jakmile australská vláda loni v červnu konečně po dvou letech zrušila výluku kvůli pandemii covidu-19. Na cestách je manželský pár už více než rok.

Plavby na sebe navazují. Od doby, co manželé nastoupili na palubu luxusní lodi Coral Princess Cruises, na kterou se vejde úctyhodných 2 tisíce pasažérů, tam strávili 450 dní. To je víc než většina posádky, včetně kapitánů. V cestování našli nový smysl života a neplánují s tím hned tak skoncovat. „Je to náš životní styl,“ řekla Jess v pořadu australské televize Nine CurrentAffair. Dokud se manželé nebudou plavit dva roky, není to prý zatím na pořadu dne.

Žertují, že už ani nevědí, jak se pere prádlo

Nejenže během plaveb poznávají spoustu nových exotických destinací, navíc je to prý finančně výhodné. Podle seniorského páru je levnější cestovat dva roky na výletní lodi než platit za pobyt v australském domově důchodců. Kromě toho se prý ani trochu nenudí a na lodi mají vše, co potřebují. Seznamují se s novými lidmi a chodí za zábavou. „Kde jinde bychom mohli jít na večeři, pak na představení a nakonec si zatancovat? A řada aktivit je tu i během dne,“ cituje Jess server NewYorkPost.

výletní zaoceánská loď iZdroj fotografie: Depositphotos

Také se rozhodli absolvovat taneční kurzy a získané dovednosti se jim skvěle hodí při tanečních večerech. Seniorka si prý nejvíc oblíbila tanec hula. Každý den manželé také hodinu hrají stolní tenis. Děláme to spolu a je to pro nás zábava,“ řekl Marty serveru Sportskeeda. Náramně oceňují i to, že se nemusí o nic starat. Mají zajištěné stravování i úklid kajuty. „Už nemusíme prát prádlo ani stlát postel. Už ani nevíme, jak to dělat, protože jsme to dlouho neměli potřebu vykonat. Teď musíme zůstat na palubě, abychom přežili,“ vtipkuje senior.

Pro posádku jsou manželé jako rodina

Usedlý život v domově důchodců nebo v pečovatelském domě si nedokáží představit. Pro posádku lodi jsou Jess s Martym už jako rodina. „Všichni jsou rádi, když se objeví na palubě. Vždycky si děláme legraci, že když odjedu a vrátím se, je to, jako kdybych přijel za svými rodiči. Jsou jako moje druhá máma a táta na Coral Princess,“ uvedl manažer hotelové části výletní lodi Ren van Rooyen.

Za osm měsíců uplynou dva roky, kdy manželé budou na cestách. Přestože ještě zbývá spousta času, aby se rozhodli, co bude následovat, je zřejmé, že jejich dobrodružství na moři bude pravděpodobně pokračovat. Už se začali poohlížet a do oka jim padla ještě větší loď Crown Princess. Možná plavbami stráví celý zbytek života, podobně jako manželé Burkovi, o kterých před časem psal Dámský Deník.

Co říkáte životnímu stylu seniorského páru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články