11 let žila s šílenými bolestmi břicha, ale lékaři jí nepomohli. „Trpěla jsem jejich vinou,“ vysvětluje

Žena dlouhých 11 let bojovala s bolestí břicha. Na vině byl předmět, který zde lékaři opomněli při předchozí operaci.

Operace i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Tělo často různými signály naznačuje, že něco není v normě. Projevy pak mohou být různé. Co se ale rozhodně nevyplácí podceňovat, je bolest v oblasti břicha, která může značit malé věci, ale také závažná začínající či chronická onemocnění, jež vyžadují další péči specialistů. Příběh mladé ženy, která musela trpět dlouhých 11 let, než se dovolala řádného vyšetření, by tak měl být pro každého varováním a zdviženým prstem.

Léta plná bolesti

Strastiplné období začalo pro ženu z Kolumbie, Maríu Aderlindu Forerovou v momentě, kdy se po narození čtvrtého potomka rozhodla podstoupit podvázání vejcovodů, aby již k dalšímu otěhotnění nemohlo dojít. Už pár dnů po operaci ale jasně cítila, že se něco nepovedlo. „Lékaři říkali, že občasná bolest po zákroku je zcela normální,“ řekla María pro deník NYPost. Bolest ale měla stupňující se tendenci, stejně jako míra beznaděje, kterou María cítila pokaždé, když navštívila ordinaci. Vždy odešla jen s běžnými farmaceutiky na bolest.

Lékařská péče není v Americe zdaleka tak dostupná, jak jsme na to zvyklí v České republice, a María tak dlouhých 11 let čekala a trpěla tak, že nemohla ani spát, než lékaři konečně svolili k magnetické rezonanci a ultrazvuku. A nestačili se divit, co snímky ukázaly. Zcela viditelně zde totiž byla jehla a nit, kterou lékaři v jejím břiše omylem zašili při předchozí operaci. Musela tak podstoupit další operaci, aby byl smrtelně nebezpečný předmět odstraněn.

Věnujte tělu pozornost

Tento případ bohužel zdaleka není ojedinělý. Web Lidovky informoval o případu muže, jemuž lékaři při operaci ponechali v břiše peán, tedy velkou svorku proti krvácení. Ten po celých 9 let tlačil na plíce a nutil jej k urputnému kašli. Až CT plic objevilo předmět v břišní dutině. Muž dal případ k soudu a snaží se získat odškodné.

Termofor na bolest břicha iZdroj fotografie: Piqsels
Bolest v oblasti břišní dutiny trápila Maríu několik let.

DámskýDeník rovněž upozorňoval, že rozhodně není dobré podceňovat bolest břicha. I u mladých lidí totiž může způsobit smrt během několika málo hodin.

Jak byste takové selhání lékařů řešili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články