Novopečená sedmdesátnice Dagmar Havlová stárne s grácií. Holku z porcelánu v dámě, která má styl, už nenajdete

Když se z oblíbené herečky stala první dáma, musela zapracovat na své vizáži. Přestože si vždy potrpěla na padnoucí outfity, na Hrad to chtělo ještě o trochu víc.

Dagmar Havlová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Bývalá první dáma Dagmar Havlová právě oslavila významné životní jubileum. Vlivem okolností se v průběhu let musela změnit ona sama i její módní vkus. Z oblíbené herečky se po sňatku s prezidentem Václavem Havlem (†75) stala ženou, která reprezentovala Česko svým vystupováním i vzezřením. Nahradit veřejností zbožňovanou zesnulou Olgu, která stála po boku svého muže dlouhá desetiletí, nebylo vůbec jednoduché. Navíc musela zapracovat i na své vizáži.

Na první dámu platí přísná měřítka

Z civilně vyhlížející divadelní, filmové i televizní herečky Dagmar Veškrnové se téměř přes noc stala ostře sledovanou osobností, pro kterou platí přísnější měřítka. Vzezření rozverné holky z porcelánu nebo zpívající maminky z Chobotnic z II. patra muselo jít stranou. S jejím příchodem se na Hrad dostala jakási uvolněnost a svěžest, ale při státnických cestách byla striktně zapotřebí elegance, noblesa a diplomacie.

Všechno chce svůj čas. Módních přehmatů se dopouští každý, ať už jde o oblečení, líčení či účesy. Nevyhnula se jim svého času ani první dáma. Při pohledu na mladistvě vypadající novopečenou sedmdesátnici, která má vytříbený styl, je to skoro k nevíře. „V anketě časopisu Cosmopolitan se umístila v první desítce jako žena s nejhorším stylem. A to především kvůli svému účesu, minisukni a neproniknutelným slunečním brýlím,“ napsal o Havlové Blesk.

Luxusní styl bývalé první dámy

Se světově respektovaným politikem, který byl symbolem sametového listopadu a následujících společenských změn, cestovala Havlová v době jeho prezidentování do desítek zemí. Setkávala se s celou plejádou politiků a jejich partnerek, což jí mohlo ještě víc rozšířit obzory. Přestože si vždy potrpěla na luxusní věci a skvěle padnoucí outfity, postupně se její módní vkus vytříbil k dokonalosti. Dokonce byla v anketě České módní akademie v roce 2008 vyhlášena nejelegantnější ženou Česka.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Dagmar Havlová (@dagmarhavlova_official)

V repertoáru módní ikony jsou zejména elegantní šaty nejrůznějších střihů, barev a materiálů, neotřelé kostýmy, dobře padnoucí saka i efektní, ale střízlivé doplňky, šperky, brože či luxusní kabelky nebo kožichy. Na sociálních sítích často sdílí s fanoušky fotografie v nejrůznějších outfitech. Na jedné z nich má třeba růžovou stylovou kabelku Chanel, jejíž hodnota je podle Extra přes 160 tisíc korun. Mladistvý vzhled a vytříbený vkus jsou důkazem, že umí stárnout s grácií.

Co říkáte módnímu stylu Dagmar Havlové?

Zdroj: Blesk, Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články