Dagmar Havlová by chtěla vydat film o svém manželovi. Po dobu jejich vztahu si natáčela videa

Přestože o životě prvního českého prezidenta Václava Havla vznikla řada dokumentárních i hraných snímků, ten, který natočila jeho manželka, může odhalit zajímavé okamžiky.

Václav a Darmar Havlovi i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Unikátní film by mohla o svém manželovi vytvořit bývalá první dáma Dagmar Havlová. Během doby, kdy byl dramatik a disident Václav Havel v prezidentském úřadu, totiž natáčela zajímavé okamžiky na svou kameru. Manželé byli od roku 1997, takže jde o desítky, možná stovky filmových hodin, které nasnímala. Motivací byl prý právě fakt, že z nasbíraného materiálu jednou vznikne film. Mohlo by jít o velmi zajímavé záběry, které dosud nebyly zveřejněné.

Natočila velké množství kazet

O svém záměru se populární filmová, televizní i divadelní herečka, která byla po boku svého muže až do jeho smrti v prosinci 2011, zmínila na svém instagramovém profilu. Na sociálních sítích je obecně velmi aktivní.Když jsem byla s manželem na Hradě, točila jsem na svou kameru zajímavé situace. Vlastně celá léta, co jsme byli spolu. Velké množství kazet. Pokračovala jsem až do manželova odchodu,“ napsala bývalá první dáma.

Materiál, který natočila, může být opravdu velmi ojedinělý. Havel byl polistopadovou ikonou. Do prezidentského křesla byl někdejší disident a dramatik zvolený čtyřikrát, což se zřejmě už žádnému z jeho následovníků nepodaří. Poprvé to bylo už koncem roku 1989, kdy se stal devátým prezidentem Československé socialistické republiky, podruhé o půl roku později. Pak byl zvolen historicky prvním prezidentem samostatné České republiky.

Až budu stará, sestříhám film

Za muže, který byl symbolem sametového listopadu a následujících společenských změn, se provdala ještě jako Dagmar Veškrnová v roce 1997. Utajená svatba se odehrála rok po smrti bývalé ženy prezidenta Olgy. S novou první dámou byli manželé až do jeho smrti. Během společných let natočila Havlová na svou kameru spoustu situací a okamžiků z jejich života. „Mottem bylo, že až budu stará, sestříhám z toho materiálu film. No, stará už jsem… a tolik věcí je ještě přede mnou. Tolik různých věcí,“ uvedla Havlová.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Dagmar Havlová (@dagmarhavlova_official)

Reakce fanoušků na sebe nedaly dlouho čekat. Povzbuzují bývalou první dámu, aby film vytvořila, protože se na něj už těší. Spousta z nich také nesouhlasila s tvrzením, že je Havlová stará.Stará rozhodně nejsi, jsi v nejlepších letech,“ napsala v diskuzi zpěvačka Olga Lounová. „Ano, i já si tě pamatuju s kamerou na oku. Nejsi stará, fyzicky určitě ne. A trochu starou duši jsi, myslím, měla vždycky. Možná spíš starodávnou,“ reagovala herečka Eva Holubová.

Co říkáte na to, že bývalá první dáma uvažuje nad vytvořením filmu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články