Jen sekundy předtím, než spáchal sebevraždu, napsal svým přátelům těchto 5 slov. Matka nyní varuje ostatní rodiče

Noční můrou všech rodičů je to, že přežijí svoje vlastní dítě. Někdy však bohužel nemají ani ponětí o trápení svých dětí a poté to končí tragicky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešní době se čím dál tím více stává, že člověk spáchá sebevraždu. Ať už jej k tomu vedou finanční, nebo psychické problémy, vždy se to dá řešit i jinak. Své problémy měl i čtrnáctiletý chlapec Šimon, který o nich ale nikomu neřekl – ani svým kamarádům a rodičům. Jednoho dne jako vždy seděl u počítače a hrál hry. Po chvilce napsal vzkaz, zvedl se a odešel. Jeho matka ho poté našla mrtvého.

Maminka ho viděla hrát hry

Jednoho dne Tracey Tyler z Nuneatonu v Anglii přišla z práce a chtěla jít pozdravit svého syna Šimona. Ten ale jako každý den seděl u počítače a hrál s kamarády online hry. Nechtěla ho tedy rušit, protože věděla, že byl vždy protivný, když na něj začala mluvit a on zrovna hrál. Kdyby ale věděla, co se za malou chvilku stane, rozhodně by ho vyrušila a promluvila si s ním.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po chvíli se zvedl a odešel od počítače

Nechala tak čtrnáctiletého Šimona hrát a šla uvařit něco dobrého k jídlu. Věděla, že je její syn v pubertě a že nemá cenu se s ním nějak dohadovat. Šimon ještě chvíli hrál, potom napsal svým přátelům pár slov a odešel od počítače. Až o pár hodin později si Šimonova matka uvědomila, co všechno se skrývá za těmito slovy.

Napsal, že se vrátí za dvě sekundy

Vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že by se z klasického dne měl stát den tragický. Když Šimon přátelům napsal „Vrátím se za dvě sekundy,“ všichni si mysleli, že jde jen na záchod. Nebylo na tom nic zvláštního. Jenže věci byly bohužel úplně jinak. Šimon odešel od počítače a o několik hodin později byl nalezen mrtvý. Spáchal sebevraždu.

Jeho matka teď varuje rodiče

Maminka Šimona doteď nemůže pořádně mluvit o tragédii, která se její rodině stala. Ale sama rodičům doporučuje, ať se svými dětmi více mluví o jejich problémech. I když zpočátku chtít nebudou, vždy se jim nakonec svěří. Mluvit o sebevraždě sice není snadné, ale Tracey věří, že to může zachránit životy. Sama říká, že by si přála, aby jí její syn o problémech řekl dříve. Mohlo by se toho hodně vyřešit a on by mohl ještě žít.

Svěřují se vám děti se svými problémy, nebo si je nechávají jen pro sebe?

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení