Muž na 20 minut zemřel a poté se opět probudil. Až po 40 letech přiznal, co v posmrtném životě viděl a cítil

67letý Scott se rozhodl po téměř 40 letech podělit o zážitek blízké smrti. Během operace se díval na své tělo z výšky a cítil přítomnost cizí entity.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Smrt, jež byla v minulosti vnímána jako přirozená součást života, se během posledních desítek let stala téměř tabu. Lidí, kteří ale prožili tzv. zážitek blízké smrti je poměrně velké množství. Většinu z nás totiž zajímá, zda naše duše pokračuje někam dál bez fyzického těla. Je pro nás těžké si představit, že by po životě nebylo nic. 67letý muž se rozhodl podělit o svůj zážitek z doby, kdy se jeho rutinní operace zvrtla v boj o život.

Fascinace posmrtným životem

Představa, že po smrti fyzického těla ta nehmotná část člověka, ať už to nazveme vědomím nebo duší, přežívá v nějaké podobě dál fascinuje lidi už odedávna. Představa posmrtného života je předmětem většiny náboženství, okultismu, metafyziky, ale i ezoteriky a mystiky. V jednotlivých směrech se liší také způsob toho, jak se duše člověka do další dimenze dostane.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Lidé byli vždycky fascinovaní tím, co se stane s člověkem po smrti

Ať už se jedná o vizi, že dojde k tzv. rozpuštění individuálního vědomí, či je duši ponechána fyzická podoba, jedno je jasné. Ani jednu z teorií zatím nemůžeme potvrdit. K setkáním se smrtí přistupuje vědecká veřejnost skepticky. Odborníci je považují za halucinace vyvolané nedostatkem kyslíku. Existují dva typy těchto zážitků. Člověk může buď ztrácet pojem o čase a mít pocit, že může létat, nebo lze komunikovat s mrtvými a slyšet hudbu či zvuky.

Zážitek blízké smrti

Muž jménem Scott Drummond se ve svých 67 letech rozhodl podělit o svůj zážitek, který změnil jeho život. Při operaci, zatímco lékaři bojovali o jeho život, zažil setkání se smrtí. Proč až teď? „Žijeme ve složité době. I ve svém okolí vnímám, že se lidé stále více obávají toho, co bude po smrti, vypráví Scott. „Rozhodl jsem se podělit o zkušenost, protože je důležité mít v životě naději a poskytnout lidem víru, že smrtí to nekončí,“ dodává.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Když se Scott díval na své umírající tělo z výšky, cítil nejen klid, ale i přítomnost někoho dalšího

„Pro mě smrt neznamenala konec. Přiměla mě se probudit,“ vysvětluje dojatě. Scottův zážitek začíná na operačním sále. Muž díky zážitku blízké smrti pozoroval své tělo z výšky. „Nebyl jsem tam sám. Cítil jsem přítomnost někoho dalšího. Pozoroval jsem, jak se rutinní operace mění na záchranu mého života, která se nakonec nepovedla,“ popisuje Scott. „Najednou mi něco řeklo, že je čas odejít,“ dodává.

Pole s květinami

Scott se nesměl ohlížet, po chvíli se objevil na poli. „Byly tam ty nejzvláštnější stromy, a také obrovská spousta květin,“ vypráví o prvním dojmu. Před očima se mu začal odehrávat celý jeho životní příběh. Viděl jsem vše od chvíle, kdy jsem se narodil až do svých 28 let, popisuje Scott. „Znovu jsem si musel projít všemi bolestivými i krásnými momenty, dobrými či špatnými rozhodnutími,“ dodává. Tento zážitek změnil jeho pohled na život.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Muž se ocitl na poli s překrásnými květinami

„Nežil jsem svůj život pro rodinu, ale pro sebe. Nejdůležitější pro mě bylo vydělat peníze,“ vypráví. „Uvědomil jsem si, že, takhle bych žít neměl,“ dodává. Tento zážitek bere jako opravdový zázrak. Nediskutoval jsem, nezpochybňoval ani nevyjednával. Stál jsem tam odhalený sám před sebou a měl možnost si uvědomit, co je mé poslání,“ vysvětluje Scott. „Když jsem byl smířený a připraven odejít, bylo mi řečeno, že ještě není můj čas.“

Životní změna

Scott po návratu do svého těla, a úspěšné rekonvalescenci, přehodnotil celý svůj život. I když se snažil jej co nejvíce naplnit, považuje od toho dne smrt za jeho přirozenou součást. Ať už se přikláníte k těm, kteří v nějakou formu existence po smrti věří, či jste naopak zastánci teorie, že se jedná pouze o ochrannou funkci mozku v reakci na extrémní bolest, příběhy lidí s takovým zážitkem jsou velmi fascinující.

Co na tento příběh říkáte?

Rozhovor s mužem v anglickém jazyce

Zdroj: Prioritize Your Life

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla