Rozhodla se prodat sbírku svého zesnulého manžela. Ve stodole skrýval desítky automobilových pokladů s minimálním nájezdem

V malé stodole se prášilo na automobilové skvosty desítky let. Nejstarším kouskem je kupé Corvette Deville z roku 1963 a nejnovějším pak kabriolet Indy Pace Car z roku 1998.

auta ukryté ve stodole i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vášnivý sběratel Earl Trammell desítky let pečlivě skrýval ve své stodole v americkém městě Birmingham poklad. Byl totiž automobilovým nadšencem, který do své záliby už od mládí investoval každou naspořenou korunu. Až po jeho smrti v loňském roce ale vyšlo najevo, jak vzácnou kolekci exkluzivních automobilů se mu vlastně podařilo nashromáždit. Z modelů, na které se dosud jen prášilo, zaplesá srdce nejednoho automobilového fajnšmekra.

Krasavci mají najeto jen desítky kilometrů

Ve stodole byly zaparkované krásně zachovalé vozy, které jsou v podstatě jako nové. Mají najeto jen minimum kilometrů. Když Earl Trammell zemřel, unikátní kolekci aut zdědila jeho manželka Patricia. Sbírka vznikla díky jeho lásce k automobilům. Věnoval se své zálibě přes 60 let. Ta auta musí lidé vidět,“ řekl sběratelův švagr John Hollander britskému deníku The Sun s tím, že proto přemluvil svoji sestru, aby kompletní sbírku prodala. Ojedinělá kolekce čítá přes 22 automobilů.

Nejstarším modelem je kupé Corvette Deville z roku 1963 a nejnovějším pak kabriolet Corvette Indy Pace Car z roku 1998. Hlavní hvězdou sbírky je osmiválec Chevy 1500 454 SS z roku 1990, který má najeto pouhých 30 kilometrů. Chevrolet Corvette ZR1 z roku 1990 je dokonce ještě opatřen dodacím listem z autosalonu a tachometr ukazuje 40 ujetých kilometrů. Milovníky aut jistě nadchne Ford Mustang Convertible z roku 1965, Stingray Coupe z roku 1979 nebo Corvette 35th Anniversary z roku 1988, které nemají najetých víc než 70 kilometrů.

Taková sbírka se najde jednou za milion let

Nezvykle nízký počet najetých kilometrů souvisí s tím, že nové vozy byly koupené jako investice. Earl Trammell prý totiž neměl důvěru v bankovní systém, a proto své úspory ukládal právě do automobilů. Sbírku od vdovy odkoupila společnost Give Me The Vin. „Tohle je kolekce ze stodoly, která se najde jednou za milion let. Ročně koupím a prodám více než 50 tisíc vozidel, ale nikdy se mi nepodařilo něco takového. Z rozmanitosti sbírky se automobilovým fajnšmekrům určitě budou sbíhat sliny,“ uvedl ředitel firmy John Clay Wolfe.

Jakmile zaprášené automobily ve stodole Trammellových uviděl, nevěřil vlastním očím. S odkoupením pokladu neváhal ani vteřinu. „Okamžitě jsem věděl, že je to dobrý nápad. V malé stodole v Alabamě, která vypadala směšně, byste nikdy nečekali, že tam najdete auta za milion dolarů,“ vyprávěl nadšený Wolfe. Společnost bude kolekci automobilů ze stodoly, kterou nazývá Svatým grálem sběratelů aut, dražit na jaře 2024 v Texasu.

Co říkáte na unikátní sbírku aut ze stodoly?

Zdroj: TheSun
Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články