Libuše Šafránková roky před svou smrtí nevytáhla paty z domu. Bála se nákazy koronavirem

Smutná zpráva obletěla v červnu před dvěma roky celé Česko. Představitelka křehké Popelky, která už léta žila spíš v ústraní, zemřela dva dny po svých 68. narozeninách.

Herečka Libuše Šafránková i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Vila na pražském Spořilově byla bezpečným útočištěm oblíbené herečky Libuše Šafránkové († 68). Představitelka nezapomenutelné Popelky, která se nesmazatelně vepsala do srdcí několika generací diváků, tam trávila poslední roky svého života a nevycházela ven. Nikdy nepatřila ke královnám bujarých večírků, daleko lépe se cítila v ústraní po boku svých blízkých. Na sklonku jejího života to dokonce vypadalo, že se z očí veřejnosti stáhla úplně.

Herecký pár bydlel v borovém lese

V domě žila dlouhá desetiletí se svým manželem hercem Josefem Abrhámem († 82). „Můj dům, můj hrad. Jistota, svoboda…“ popisuje herečka svůj vztah k vile v Motivačním diáři. „Kdysi jsme na pozemku vysadili malé sazenice borovic, teď bydlíme v lese. Na balkoně jsem vlastně v korunách stromů,“ dodala. Poslední roky herecký pár domov téměř neopouštěl kvůli obavám z nákazy covidem-19.

Okouzlující herečka se totiž roky potýkala s onkologickým onemocněním. Kvůli rakovině plic jí lékaři dokonce museli pětinu orgánu odebrat. Pandemie koronaviru, za níž Světová zdravotnická organizace udělala tečku teprve před měsícem, pro ni znamenala příliš velké riziko. Stáhla se do ústraní a v podstatě přestala komunikovat se světem.

Do nemocnice ji manžel nedoprovodil

V den svých 68. narozenin odjela křehká herečka do nemocnice na Karlově náměstí, kde ji čekal operační zákrok. Před svým domem se podle Blesku stihla rozloučit s mladší sestrou Miroslavou coby Borůvkou z proslulých Básníků, ale její manžel chyběl. Se svojí milovanou Libuškou, které byl Abrhám neustále nablízku, do nemocnice neodjel. Dva dny poté, 9. června 2021, herečka zemřela.

Josef Abrhám a Libuše Šafránková iZdroj fotografie: Nextfoto

Zdravotní stav Abrháma totiž už nebyl moc dobrý. Měl se potýkat s neurologickými problémy a rodina mu pořídila i invalidní vozík. Smrt milované manželky, kterou si vzal v roce 1976 a zanedlouho se jim narodil syn, ho definitivně zlomila. Necelý rok poté ji následoval do hereckého nebe. Bezpečné útočiště, kde populární herecký pár žil několik desetiletí, zdědil právě jejich jediný syn Josef Abrhám mladší.

V jaké roli vyjma Popelky se vám herečka vryla do paměti?

Zdroj: Život, Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články