Helena Růžičková se svou nenávistí ke komunistům netajila. Její výlev v divadle ji ale stál 3 měsíce na psychiatrii

Opilá Helena Růžičková pod vlivem léků způsobila velké pozdvižení, když vykřikovala, že jí komunisté mohou políbit zadek.

i Zdroj fotografie: Česká televize
                   

Helena Růžičková byla velmi hodná a dobrá žena, ale když chytla jeden ze svých záchvatů, museli před ní utíkat nejen její kolegové, ale i návštěvníci divadla. Nedávno se Pavlovi Novotnému naskytla příležitost nahlédnout do spisu STB, ve kterém je do detailu popsán jeden incident s touto slavnou herečkou. Růžičková byla známá svou nevraživostí ke komunistům. Právě s tímto je spojena i zmíněná situace.

Režisér se rozhodl situaci vyřešit

Stalo se tak jednoho zářijového večera roku 1973. Ten den si Helena Růžičková dala léky na hubnutí a zapila je alkoholem. To mělo za následek její nekontrolovatelné chování, které vyvolalo bouřlivou reakci veřejnosti. Okolnosti této situace potvrdil také její herecký kolega Jan Přeučil, jenž byl u celé této její skandální show přítomen.

Ve spisu se píše, že si herečka po obědě s přáteli dala několik skleniček vína, a poté začala na celou vinárnu pokřikovat, že jí mohou všichni komunisté políbit zadek. Mezi partou přítomných byl také udavač, a tak celou situace nahlásil příslušným orgánům. Tím však její osudný den neskončil. Vše pokračovalo ještě v divadle. Její kolegyně volala režisérovi, že je Helenka úplně opilá, převádí neuvěřitelné scény, nadává sprostě a neudrží se ani na nohou. Ten se rozhodl okamžitě vyrazit do divadla a vše vyřešit.

Musela odejít z divadla

Když přijel na místo, Růžičková už byla naprosto v ráži. Dokonce museli zavolat doktora, aby jí dal něco na uklidnění, protože zničila celou maskérnu. V tu dobu do divadla přijeli i estébáci, které se naštěstí podařilo přesvědčit, že herečka dostala pouze nervový šok a rychle se z toho dostane. Její nadávky na komunisty však nabíraly na obrátkách a ona se vydala rovnou na jeviště, kde se právě hrálo představení. Tam poslala do patřičných míst všechny diváky, několikrát upadla a nakopla své herecké kolegy.

To už bylo příliš, a proto se režisér rozhodl divadelní představení ukončit a stáhnul oponu. Přesto už ale bylo pozdě, protože obrovskému skandálu se již nedalo zabránit. Růžičková byla kvůli tomuto incidentu nucena odejít z divadla a dle zmíněného spisu dokonce musela absolvovat tříměsíční psychiatrickou léčbu. To vše její nenávist ke komunistům ještě mnohonásobně umocnilo.

Jaký máte na tuto herečku názor?

Zdroj: Plus7Dní
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články