Helena Růžičková se chtěla znovu provdat, aby její milionový majetek nezdědila rodina

Oblíbenou herečku proslavily zejména komediální role, v nichž přesvědčivě ztvárnila svérázné ženy, které nejdou pro peprnější výraz nebo facku daleko.

Vaclav Glazar i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Je to už devatenáct let, co do hereckého nebe odešla nezapomenutelná legenda Helena Růžičková (†67). Nejenže zářila v kultovních komediálních trilogiích o rodině Homolkových nebo Slunce, seno…, ale byla úspěšná i na poli ezoteriky. Věštecké nadání zdědila po mamince. Chodili za ní herečtí kolegové, aby jim předpověděla budoucnost – a téměř nikdy se nemýlila. Dokonce měla předpovědět i svou vlastní smrt. Respektive že onemocní rakovinou, které podlehne.

Chvíli to vypadalo, že rakovinu porazí

Nevzdávala se, ani když skutečně onemocněla. Se zákeřnou nemocí bojovala s urputností a optimismem sobě vlastním přes dva roky. Chvíli to dokonce vypadalo, že je nemoc na ústupu, ale chemoterapie a ozařování byly příliš velkou zátěží pro její organismus. „Helenka nezemřela na rakovinu, ale na selhání ledvin,“ cituje režiséra Zdeňka Trošku, pro kterého byla Růžičková dvorní herečkou, server Extra.

V nebi se znovu setkala se svým mužem i synem, který zemřel ve třiačtyřiceti letech v roce 1999. Jeho matka ho přežila o pět let. Prakticky celý život byla herečkou na volné noze, což znamenalo, že se musela pořádně otáčet. Jenže v devadesátých letech bylo rolí i projektů relativně málo, a tak začala psát. Vydala i knihy o svém boji s rakovinou. Její život byl plný překvapivých momentů a zvratů a nejinak tomu bylo i po hereččině smrti. Poslední přání, které měla, se jí nesplnilo.

Plánovala, že se znovu provdá

Nesepsala pravděpodobně závěť, což vedlo k tomu, že miliónové dědictví podle Blesku spadlo do klína vnučkám herečky Lucii a Kamile. Na tom by nebylo nic zvláštního, jenže s jejich matkou Růžičková nevycházela. Ani její syn Jiří se před svou smrtí se svou exmanželkou delší dobu nevídal. Jeho dcery ale získaly chalupu ve Slatině a hlavně každoroční statisícové tantiémy, honorář za poslední knihu Růžičkové a její šperky, které se našly v kuchyni pod podlahou.

Zveřejnil(a) Helena Růžičková dne Pondělí 19. května 2014

Se svým majetkem ale herečka chtěla naložit jinak. Aby ho rodina nezdědila, zvažovala, že se znovu provdá za svého kamaráda, kabaretiéra Václava Glazara (†65). Nakonec k tomu ale nedošlo. „Pošlapala celou památku, která po Heleně zůstala. Vyhazovala její věci, oblečení, fotografie. Nemusím někoho milovat, chovat k němu city, i to se stává. Ale když mi do klína spadne milionové dědictví, jako jejím dcerám, snažím se chovat aspoň slušně,“ řekl Blesku Glazar, který tehdy nemohl snaše herečky přijít na jméno.

Mezi herečkou a snachou to neklapalo

Mezi Růžičkovou a její snachou to prostě neklapalo. Herečka prý měla dávat najevo, že pro jejího syna není žádná žena dost dobrá, a také se měla plést rodičům do výchovy první dcery. Podle Blesku po smrti Růžičkové snacha dala pryč i její dva psy, kteří původně měli jít ke kamarádce. Urnu s popelem manžela herečky, jež byla uložena v pomníčku na zahradě chalupy, nechala vyzvednout a popel rozptýlit na vinohradském hřbitově.

Co si myslíte o tom, že herečka zřejmě nemá klid ani po smrti?

Zdroj: Blesk, Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články