Malí tanečníci si získali celý sál ještě před tím, než začali vystupovat. Porota s nimi vedla „dospělácký“ rozhovor

Když dětská skupina rozjela své vystoupení v talentovém klání, porotě spadla brada. Nikdo nečekal, že budou tak dobří. Troufli si i na legendární Jacksonův moonwalk.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Populární talentové soutěže jsou svým způsobem neobjektivní. Jde totiž velmi složitě poměřit nadání dospělých soutěžících s dětskými, jednotlivců se skupinami nebo třeba pěvecká čísla s akrobatickými či kouzelnickými. V podstatě jde v těchto kláních o emoce a sympatie, které mohou někoho posunout blíž k finále. Podmanit si porotu i publikum se podařilo i taneční skupině, která se zúčastnila jednoho z uplynulých ročníků soutěže Česko Slovensko má talent.

Roztomilá partička si získala publikum

Jakmile sedmičlenná slovenská taneční skupina vešla na pódium, získala si celý zaplněný sál, aniž by cokoli předvedla. V kostýmech děti vypadaly neuvěřitelně roztomile. Bezprostřední komunikací s porotou tomu ještě daly korunu. Smích byl slyšet při téměř každé jejich odpovědi na zvídavé otázky poroty. Jumbochicks, jak si uskupení říká, tvoří tři chlapci a čtyři dívky ve věku od pěti do deseti let.

Partička talentovaných malých dětí nevypadala před svým vystoupením vůbec vystresovaně. Legrační byl už jenom jejich pozdrav. „Ahoj,“ řekly téměř sborově, ale pak si to některé z nich rozmyslely. Možná s ohledem na vážnost situace, plný sál, světla reflektorů, přítomnost kamer a v úctě k dospělým lidem v porotě. „Dobrý večer,“ poopravily děti svůj pozdrav a začaly se chichotat.

K vidění byl i slavný moonwalk

Smích zněl i ze sálu a rozverně vypadala i porota. „Vy vypadáte jako dospěláci, které někdo strčil do pračky, a oni se srazili,“ reagovala na jejich kostýmy porotkyně Lucie Bílá. Každé z dětí mělo na sobě oblečení, které sice vypadalo civilně, ale bylo vyladěné do detailů o stylové prvky běžné pro dospělé. U jedné z dávek například nařasenou sukýnku, která se nosila v devadesátých letech na disko, jeden z chlapců měl pánskou vestičku a motýlka.

Na dotaz poroty, co to vlastně Jumbochicks znamená, odpověděla skupinka jednohlasně: „Sloní kuřátka.“ Pak konečně rozjela své taneční číslo. Navzdory jejich věku bylo skvělé a nechyběl v něm ani legendární moonwalk, který proslavil král popu Michael Jackson, nebo breakdance. Jakmile skupinka dotančila, vysloužila si potlesk ve stoje od publika i poroty. Ta následně Jumbochicks poslala do další fáze soutěže.

Co říkáte na vystoupení malých tanečníků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články