38letá žena přiznala, že jí rostlinná strava úplně zničila tělo. Zachránilo ji to, že začala znovu jíst maso

Poté, co žena musela absolvovat mastektomii, jí lékaři doporučili, aby přešla na převážně rostlinnou stravu. Namísto toho, aby se její zdravotní stav začal lepšit, problémy přibývaly.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Od mala byla tak trochu neduživé dítě. Trápilo ji nadýmání, trpěla chronickými infekcemi dutin a měla alergii na potraviny. V dospělosti 38leté Angele Lerroové z amerického Los Angeles byla diagnostikována řada dalších vážných onemocnění. Když si žena všimla, že jí z pravé bradavky teče krev, vyděsilo ji to. Absolvovala vyšetření, které ukázalo, že má rakovinu. „Musela jsem podstoupit mastektomii. Pak po mně lékaři chtěli, abych se začala živit převážně rostlinnou stravou,“ cituje Angelu DailyMail.

Potíže připisovali postrakovinovému syndromu

Během tří let přešla převážně na rostlinnou stravu. Očekávala, že díky ní se bude cítit lépe, ale to se nestalo. Zhoršilo se nadýmání, kterým trpěla, objevily se kožní problémy, alergie, závratě a začala mít potíže s pohyblivostí. Omdlévala i dvacetkrát denně. „Když jsem vyrůstala, vždycky mě postihly náhodné alergie, neurologické problémy, astma a zažívací potíže, ale nikdy mi nic nediagnostikovali. Myslela jsem si, že když budu jíst hlavně rostliny, bude mi lépe, ale ve skutečnosti se to zhoršovalo,“ vzpomíná Angela.

Všechny její potíže podle mínění lékařů způsoboval postrakovinový syndrom. Angela o tom ale měla pochybnosti, protože během léčby rakoviny nepodstoupila drastickou chemoterapii ani ozařování. Byla přesvědčená, že její zdravotní potíže musí způsobovat něco jiného. Marně ale hledala odpovědi u odborníků. Pak se objevila ostrá bolest v levém rameni. Po vyšetření na neurologii musela na operaci. Během ní žena málem umřela, když jí zkolabovala plíce a došlo k srdeční zástavě.

Za půl roku zhubla 30 kilogramů

Namísto toho, aby se její celkový stav zlepšoval, jí bylo hůř. Když se z nemocnice konečně vrátila domů, nebyla na tom dobře. Omdlela pokaždé, když se postavila. Nemohla chodit, aniž by se nezadýchala. Stále se snažila jíst zejména rostlinnou stravu. Jenže byla malátná, otupělá, měla závratě, přestal jí fungovat trávicí systém i hlasivky a rozvinula se u ní gastroparéza. „Nohy jsem měla pokryté modřinami a lékaři netušili, co mi je,“ vzpomíná Angela, které pak odebrali řidičský průkaz a přidělili jí asistenčního psa.

nemocnice-bolest-hlavy iZdroj fotografie: iStock

Během půl roku zhubla 30 kilogramů. Byla na tom tak bídně, že se přestěhovala k rodičům do Pensylvánie. Jedla už jen růžičkovou kapustu, zelí, fazolky a brukve s bílou rýží a malým množstvím kuřecího masa. Její kupící se zdravotní problémy lékaři diagnostikovali jako autonomní dysfunkci. Angela ale tušila, že je za tím něco víc. A nemýlila se. Známý, který se jí náhodou zeptal, zda byla testovaná na boreliózu, nakonec odstartoval cestu k jejímu uzdravení.

Pravidelně cvičí jógu a chodí na túry

Objednala se na testy, které prokázaly, že má neurologickou boreliózu v pozdním stadiu a infekcí nevědomky trpí už od svých pěti let. „Lékař mi řekl, že jsem jeho nejnemocnější pacient za posledních 30 let a neví, co se mnou má dělat. Kdyby mi prý dal antibiotika, zabilo by mě to,“ uvedla Angela. Neléčená borelióza, kterou na člověka přenáší většinou infikovaná klíšťata, může způsobit artritidu, problémy s orgány a neurologickým systémem.

cvičení na podložce iZdroj fotografie: Pexels

Žena začala jíst maso a zdravotní potíže postupně mizely. Většina během prvních tří měsíců. „Když jsem se vzdala rostlinné stravy, která mě vlastně pomalu zabíjela, zesílila jsem a zvládla léčbu boreliózy. Pořád s ní bojuji, ale přestala jsem omdlévat, nemám závratě a nejenže se postavím na nohy, ale také pravidelně cvičím jógu a chodím na túry,“ popisuje šťastná Angela s tím, že se teď snaží pomáhat dalším lidem, kteří mají podobné problémy.

Co říkáte tomu, že 30 let lékaři nediagnostikovali boreliózu?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články