Odešla z práce a odstěhovala se i s dětmi do lesa: „Už je nikdy nepustím do školy!“ říká

Matka své děti odmítá posílat do školy. Raději se s nimi a s manželem odstěhovala do lesa, kde je sama učí všemu, co je podle ní důležité.

Znuděný student ve škole i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Záleží jen na rodičích, jakým směrem své potomky povedou, jak je budou vychovávat, co se rozhodnou je naučit. V dnešní době je navíc stále populárnější učit své děti doma, neposílat je vůbec do školy, a to z mnoha různých důvodů. Pro takový způsob výchovy a vzdělávání se rozhodla i bývalá učitelka, která pro svou rodinu zvolila život v přírodě a zcela bez školy.

Chce děti ochránit před traumatem

Dvaatřicetiletá bývalá učitelka a matka tří synů Taylor Moran je velmi aktivní na sociálních sítích a má zde již několik set tisíc sledujících. A to především kvůli svému přístupu k výchově dětí. Jelikož sama zažila školní systém zevnitř, když pracovala jako učitelka, rozhodla se před tímto výchovným traumatem své potomky ochránit. Vzdělávací systém totiž podle ní ničí dětskou kreativitu, originalitu a prakticky vůbec je nepřipraví na normální život.

Na svém instagramovém profilu zveřejňuje fotky a videa z jejich každodenního rodinného života. Ukazuje, co své děti učí a jakým směrem je vede. Striktně tvrdí, že je nejdůležitější své ratolesti naučit základním dovednostem pro přežití, což je nikdo v žádné škole nenaučí. Ty připravují své studenty na práci v továrnách, jak plnit úkoly, neodmlouvat, chodit včas a nemít žádný názor. Proto se raději celá rodina odstěhovala do lesa.

Připravují je na normální život

Taylor a její manžel Nick však své syny neučí jen fyzickým dovednostem, ale také kritickému myšlení. Odmítají je učit věci, které nikdy v žádné reálné situaci nepoužijí. V jednom z videí na instagramovém profilu ukazuje žena jejich běžný den. Učí své děti vařit z rostlin, stavět dřevěná obydlí, pracovat s nářadím a lovit ryby. „Několik věcí, které se mé děti naučily a které by v tradičním školním prostředí neměly, zahrnují to, jak porážet kuřata na maso a bezpečně používat nůž,“ cituje matčina slova web DailyMail.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Taylor Moran (@leafandlearn)

Velký důraz ale rodiče kladou i na čtení. „Čtení je pro nás obrovské – máme spoustu knih a kluci rádi čtou nahlas,“ pokračuje v citaci Taylořina vysvětlování web DailyMail. Rozhodně by ale svým dětem nebránila, kdyby do školy chtěly začít v pozdějším věku chodit. Doufá však, že je to ani nenapadne. A to nejen kvůli vzdělávacímu systému, ale také šikaně, která je velmi běžná. Kvůli ní spáchal sebevraždu desetiletý chlapec, o čemž jsme vás na DámskémDeníku v minulosti informovali.

Co si o rozhodnutí rodičů myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články