Rodina oba své psy vyhodila u dálnice. Ačkoliv jeden utrpěl zranění, jeho kamarád se od něj nehnul ani na krok

Neuvěřitelný a dojemný příběh dvou pejsků, ke kterým se jejich rodina zachovala velmi krutě, zasáhl mnoho internetových uživatelů.

dva opuštění psi u silnice i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když si člověk pořídí psa, bere tím na sebe velkou zodpovědnost. Nejen za jeho výchovu, ale především se zaručuje, že mu poskytne veškerou nutnou péči, střechu nad hlavou, potravu a zahrne jej láskou. Mnoho lidí tento slib dodrží a psí mazlíček se stane součástí rodiny. Avšak bohužel se najdou i tací, kteří se psa bez skrupulí zbaví. V lepším případě jej dají do útulku, nebo někomu darují. Jiní však čtyřnožce pohodí v lese nebo u silnice jako smetí. I to je případ psího páru, který potkal krutý osud.

Nerozlučný psí pár

Neexistuje nic, co by Heart přinutilo vzdálit se od svého nejlepšího přítele Soula. Poté, co se obě štěňata náhle a bez varování ocitla sama, Heart odmítla opustit zraněného Soula i potom, co dorazila pomoc.

štěňata iZdroj fotografie: Depositphotos

Když Donna Lochmannová jela do práce, všimla si u silnice této psí dvojice. Zastavila tedy auto a šla zjistit, co se stalo. Heart seděla u svého přítele, štěkala na lidi a chránila tím sebe i Soula. Jak uvedla Dona, jež shodou okolností pracovala jako záchranářka v místním útulku, fenka nebyla agresivní, ale dávala všem okolo najevo, že je její přítel zraněný a ona na něj dohlíží. Žena tedy neváhala ani vteřinu a rozhodla se pejskům pomoci.

Soul bohužel zemřel

Nejprve vzala Heart na vodítko a posadila ji na přední sedadlo. Poté popadla deku a jemně ji položila na zraněného Soula. Odnesla ho do svého auta a položila jej na zadní sedačky. I když byla fenka vepředu připoutaná, otočila se směrem dozadu, opřela se packami o sedadlo a stále kontrolovala svého nebohého kamaráda. Nespustila z něj oči ani na chvíli.

Jakmile dorazili do útulku, ujal se Soula veterinář. Heart musela být přítomna u veškerých jeho vyšetření. Bohužel rentgenové snímky odhalily, že Soulova zranění jsou vážnější, než si všichni původně mysleli. Bylo jasné, že psovi již nedokáží více pomoci. Proto zaměstnanci útulku přivedli Heart přímo k Soulovi, aby mohli poslední chvíle strávit společně. Fenka si opřela hlavu o svého přítele, jako by jej na rozloučenou objímala. Pejsek po chvíli zemřel. Heart tak zůstala po jeho boku až do samého konce. Její smutek sdíleli všichni, již se o ně starali.

Nyní má Heart nový milující domov

Když nastal čas oddělit tento psí pár, zaměstnanci věděli, že bude Heart potřebovat extra lásku a pozornost, aby se přes svůj smutek dostala. Fenku tedy okoupali a odvedli ji do tiché místnosti v útulku, kde si mohla odpočinout. Poté začali plánovat způsob, jak znovu spojit Heart s její spřízněnou duší. Nakonec jí opatřili přívěsek s křídlem a malou nádobkou, do níž nasypali trochu Soulova popela. Ten jí připnuli k obojku. Díky tomu bude mít fenka svého kamaráda stále u sebe.

psí přátelství iZdroj fotografie: Depositphotos

Heart strávila v útulku jen několik dní, než odešla do nového domova. Zaměstnancům útulku však velmi chybí, protože se s ní denně mazlili, ale jsou také rádi, že fenka konečně dostala domov, který si zaslouží. Vede se jí velmi dobře a svou novou rodinu miluje. Na oplátku se jí dostává velké lásky. Společně s ní si její noví majitelé odnesli i urnu se zbývajícím Soulovým popelem.

Co říkáte na toto psí přátelství?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články