Rodina přišla o střechu nad hlavou, a tak se uchýlila k bizarnímu řešení. Už 3 měsíce žije v restauraci

Přestože matka s dcerou nemají kde bydlet, na nedostatek peněz si nestěžují. Ve fastfoodu o jídlo nežebrají jako bezdomovkyně, ale platí za něj jako běžné zákaznice.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Náklady na bydlení rostou a spolknou většinu rodinného rozpočtu. Pro některé lidi začíná být složité udržet si střechu nad hlavou, a tak hledají kreativnější způsoby, jak obstojně přežít. K poněkud bizarnímu řešení se uchýlila matka s dcerou z brazilského města Rio de Janeiro. Prozatímní domov totiž našly v restauraci fastfoodového řetězce. Přebývají v něm už tři měsíce a o pomoc místních lidí ani úřadů nestojí.

Už tři měsíce přebývají v pobočce fastfoodu

Bytové trable čtyřiašedesátileté Susane Pauly Muratoniové Geremiaové a její jednatřicetileté dcery Bruny začaly už v roce 2015. Podle serveru CBN opakovaně neplatily za nájemné v různých domech a kvůli dluhům měly čelit i soudnímu stíhání. Obě ženy ale odmítají, že by se v této dost neobvyklé situaci ocitly kvůli dluhům. O peníze prý nemají nouzi, protože je pravidelně podporuje Brunin otec, který žije ve Velké Británii, uvedl web.

Momentálně přebývají už třetí měsíc v restauraci McDonald’s v luxusní čtvrti Leblon v Rio de Janeiru. Zůstávají tam až do pěti hodin ráno, kdy se podnik zavírá, a pak čekají na ulici, dokud v 10:00 znovu neotevře. Svůj majetek mají sbalený v několika velkých kufrech. Na první pohled vypadají spíš jako turistky než bezdomovkyně. Navíc obě jsou vždy čisté, upravené a nalíčené. Mají také mobilní telefony.

V rychlém občerstvení mají klid a jsou v bezpečí

V zavazadlech má matka i dcera oblečení, boty, ale také třeba knihy nebo tenisové rakety. Život ve fastfoodu jim zřejmě vyhovuje. „Je tu klid a cítím se tu bezpečně a vítaná. Personál se k nám chová hezky,“ cituje Brunu, která skvěle ovládá angličtinu, španělštinu i francouzštinu a dříve pracovala jako učitelka jazyků, web DailyMail. V restauraci si ženy jídlo kupují jako běžní zákazníci, nežebrají o něj.

Neobvyklá dvojice celkem rychle upoutala pozornost místních lidí i úřadů. Nabídky na pomoc i provizorní bydlení v azylovém domě však matka s dcerou odmítly. Tvrdily, že raději budou přežívat ve fastfoodu ve čtvrti u moře, než aby se nastěhovaly do azylového centra pro lidi bez domova. Médiím také řekly, že si hledají ve čtvrti vhodný byt. Nebývalý zájem je překvapil. Kdyby prý šlo o typické bezdomovkyně, nikdo by si jich ani nevšiml. „Lidi vidí, že by se to mohlo stát i jim,“ uzavřela Bruna.

Co říkáte na to, že matka s dcerou žijí ve fastfoodu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články