Rodiče žalovali svého 30letého syna. Stále u nich bydlí, ale odmítá pracovat a přispívat na nájem

Několikaleté zoufalství dohnalo rodiče nezvedeného potomka do kouta. Nezbývalo jim nic jiného než přistoupit k radikálnímu řešení. Soud v dubnu vynesl zajímavý rozsudek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dokud jsou děti malé, udělají pro ně rodiče téměř cokoliv, co si zamanou. Když ale vyrostou, není zrovna ideálním řešením jim donekonečna snášet modré z nebe, chovat je jako v bavlnce a ve všem jim ustupovat. Může se totiž stát, že takovým rodičům zůstanou jejich ratolesti viset na krku napořád. Trpělivost s dospělým synem, který odmítal převzít odpovědnost za svůj život, došla jedněm italským manželům. Když to nešlo po dobrém, zažalovali ho u soudu.

Pohodlí mamahotelu mladíkovi vyhovovalo

Do nekomfortní rodinné situace se dostali rodiče třicetiletého syna z italského Turína. Přestože většina mladých lidí se chce po střední nebo vysoké škole co nejrychleji osamostatnit, odstěhovat se z domova a postavit se na vlastní nohy, jejich potomek se do toho nehrnul. Jak píše Fakt, mohl si přitom před jedenácti lety po absolvování technické školy nadějný mladík vybírat mezi řadou zajímavých profesí a zaměstnavatelů.

Italská matka měla po krk dvou 40letých synů – příživníků. Dala je k soudu a ten jim dal příkaz k vystěhování

Pohodlí a pohostinnost mamahotelu mu však nadmíru vyhovovala. Jistým způsobem prostě odmítal dospět. Nechtěl mít povinnosti ani nést odpovědnost za svůj život. Podle webu LaRepubblica si nehledal práci a ani žádné skutečné zaměstnání nikdy neměl. Navíc setrvával v domě rodičů a nijak nepřispíval na chod domácnosti. S nezvedeným potomkem začala jeho rodičům docházet trpělivost. Živit donekonečna vyžírku se jim začalo pořádně zajídat.

Zoufalí rodiče podali na syna žalobu

Opakovaně syna žádali, aby si našel práci a začal přispívat do rodinného rozpočtu, případně se prostě odstěhoval. Když to mladík neudělal, rozhodli se k radikálnímu kroku. Dali svoje vlastní dítě k soudu. Zoufalí rodiče se prostě cítili být zahnaní do kouta. Žaloba se zdála být jediným řešením. „Bylo to velmi bolestivé rozhodnutí, které však mělo výchovný účel,“ vysvětlila webu advokátka rodičů Federica Viotto.

Občanskoprávní proces netrval dlouho. Před soudem se podle serveru PrimaTorino mladík hájil tvrzením, že je na rodičích závislý a nemá žádný příjem, který by ho uživil. Proto u nich musí zůstat. Soudce jeho zdůvodnění ale nepovažoval za dostatečné s tím, že neexistují žádné překážky, které by mu bránily najít si práci. V polovině dubna byl vynesený rozsudek. Soud se postavil na stranu rodičů. Podle rozsudku musí třicetiletý syn opustit dům rodičů do tří měsíců.

Co byste dělali, kdyby se dospělé dítě odmítalo postavit na vlastní nohy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články