Řidičku zaujaly divné černobílé hromádky na frekventované silnici. Ukázalo se, že jde o 7 štěňat

Ostatní řidiči skupinku třinácti malých štěňat, kterým hrozilo nebezpečí, zcela ignorovali. Kdyby se je nepodařilo zachránit, pravděpodobně by nepřečkala další mrazivou noc.

Žena za volantem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obyčejný den jedné rodiny skončil jinak, než si původně představovala. Matka s dospívajícím synem jela autem po frekventované komunikaci, když ji upoutalo něco zvláštního. Uprostřed silnice ležely podivné hromádky, které tam rozhodně nepatřily. Nestihli při jízdě identifikovat, co vlastně vidí. Zvědavost byla silnější, takže se rozhodli o kousek dál bezpečně zastavit a prozkoumat objekty zblízka. Vystoupili z vozu a vydali se k místu, kde zahlédli dvě podivné černobílé hromádky.

Pejsků bylo víc, než si mysleli

Když před domem v arizonském Rock Pointu usedala Hanna Wilsonová se svým synem do auta, netušila, že se jejich cesta změní v záchrannou misi. To, co uviděla na rušné silnici, jí doslova vyrazilo dech. Z černobílých hromádek, které při jízdě zahlédla, se totiž při bližším prozkoumání vyklubala štěňata. Osm roztomilých pejsků se těsně choulilo k sobě, ale jejich matka nikde nebyla. Opuštěná skupinka se nebezpečně pohybovala po silnici, kde je míjelo jedno auto za druhým.

Žena se rozhodla, že je tam nemůže nechat napospas osudu. Obrátila se na záchrannou stanici, která na místo nálezu okamžitě vyrazila. „Všeho jsem nechala, ale nenapadalo mě, že to bude mnohem větší překvapení, než jsem očekávala. Malých pejsků se totiž u silnice nepohybovalo jenom osm, ale celkem třináct,“ vypráví ředitelka organizace Soul Dog Rescue Shelby Davisová. S pomocí Hanny a jejího syna se podařilo všechny pochytat a odvézt do bezpečí.

Další noc chlupáči nemuseli přežít

Provoz na frekventované komunikaci totiž houstnul a štěňatům hrozilo nebezpečí. Posbírat malé neposedy nebylo vůbec snadné. Nakonec ale všichni skončili v přepravce v kufru záchranářského auta. Šéfka útulku ocenila, že Hanna a její syn nebyli k osudu štěňat lhostejní. Spousta řidičů totiž kolem projela, aniž by bezbranným chlupáčům pomohli. „Je stále víc lidí, kteří nezavírají oči a snaží se pomáhat. Všechno se pomalu mění k lepšímu,“ dodala Davisová.

The Good, the Bad and the Ugly! The bad…. On Sunday some dill-wad dumped 13 tiny puppies on a back rez road Near…

Zveřejnil(a) Soul Dog Rescue dne Pondělí 9. ledna 2023

V záchranné stanici štěňata skončila v péči veterináře. Naštěstí byla v relativně dobrém stavu, ale měla zoufalý hlad a žízeň. „Nikdy jsem neviděla štěňata tolik pít. Vypadalo to, jako by byla opuštěná už delší dobu, ale jak dlouho doopravdy strávila venku, nevíme,“ řekla Davisová s tím, že vzhledem k teplotám, které v noci dramaticky klesaly, je podle ní velmi pravděpodobné, že by partička chlupáčů další noc už nepřežila.

Pro štěňata se našly nové domovy

Kdyby nebylo Hanny, osud malých štěňat by byl zpečetěn. Zachránila je ale včas a dnes se jim daří dobře. Útulku se totiž podařilo najít pro každého pejska nový domov. „Žádné ze štěňat nemuselo zůstat v útulku, což je pro ně vždycky horší možnost. U nových majitelů je o jejich potřeby postaráno mnohem lépe,“ dodala Davisová. S ohledem na to, že štěňata byla jen 4 až 5 týdnů stará, byla umístěna do nových domovů po dvou a třech. „Jsou roztomilá a statečná. Vím, že ze všech vyrostou úžasní psi,“ podotkla Davisová.

Co říkáte na záchranu třinácti malých štěňat?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů