Když ho našli, štěkal na ně a moc se bál. Díky lásce a péči se z agresivního psa stalo hravé štěně

Zachráněný pejsek, který byl velmi plachý, se díky snaze hodných lidí v útulku stal znova hravým a vděčným zvířetem.

štěně na vodítku i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zprávy o týraných, zanedbaných a opuštěných psech jsou stále častější. Někteří majitelé těchto čtyřnožců starost o ně nezvládají, jiným je jedno, že na svého mazlíčka nemají čas. Je stále více případů, kdy takovéto chování vede k těžkému ublížení na zdraví psa nebo až k jeho smrti. Naštěstí po celém světě existuje velké množství různých spolků a organizací, jež se snaží tato nebohá zvířata zachraňovat.

Bylo to nejplašší štěně ze všech

Když Donna Lochmannová, vedoucí pracovnice v záchranné stanici Stray Rescue of St. Louis (SRSL), The Dodo, našla čtyřměsíční štěně krčící se v koutě, věděla, že jeho odchyt bude obtížný. Pejsek byl jedním z devatenácti zvířat, která byla toho dne zachráněna ze soukromého pozemku. Už na první pohled byl z celé skupiny nejplašší. Štěně zacouvalo do rohu a štěkalo na své zachránce, tím se bránilo. Ti se však odmítli vzdát a snažili se mu za každou cenu pomoci. Zvíře bylo velmi divoké a těžko zpacifikovatelné.

Přestože Lochmannová a její tým nevěděli moc o tom, jak byla zvířata chována, bylo jasné, že se o ně nikdo nestaral. Byla zanedbaná, špinavá a vyhublá. Nedostatek lidské interakce způsobil, že se psi začali bát lidí, a toto štěně, později pojmenované Roaring River, bylo jedním z nejvíce postižených. Tato malá fenka se ohromně bála, kousala Donniny ruce, které se k ní natahovaly, ale naštěstí se pak uklidnila. Vedoucí útulku si poté s úlevou oddechla, když ji nesla do svého auta.

Konečně si užívá štěněčí život

Roaring River a ostatní psi šli přímo do útulku, kde podstoupili kompletní lékařské prohlídky. Každý z nich dostal léčbu, kterou potřeboval, a lásku, již si zasloužil. Poté se jim všem rychle začalo dařit. Zpočátku se fenka extrémně bála vodítka a nechtěla na něm být. Aby jí pomohli, zaměstnanci útulku ji museli vynášet ven v náručí. Postupně ji učili chodit na vodítku, ale byl to boj. Naštěstí to nakonec pochopila.

Po čase si také zvykla na nové prostředí, začala běhat a hrát si s ostatními psy. „Je to úplně jiný pes,“ řekla Lochmannová. Nyní, když se Roaring River cítí jistější, je připravena najít nový domov. Zatím je stále v útulku, ale na obzoru se již rýsuje vzrušující budoucnost. Našla se totiž rodina, která má zájem ji adoptovat. Jsou velmi trpěliví a chápaví, proto na fenku nijak nespěchají. Nechávají ji, aby si na ně zvykla, a doufají, že si ji brzy budou moci odnést domů.

Co říkáte na takové chování lidí ke zvířatům?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články