Práce s lidmi je náročná, což vědí i řidiči autobusu. Jsou ale momenty, které to vynahradí, jako třeba záchrana dětského života.
Při volbě povolání by měl mít člověk vždy na paměti, že k něčemu předpoklady má a k něčemu naopak ne. Pokud vám ve škole vždy šly jazyky, je škoda toho nevyužít a dále je nerozvíjet, rozhodně si tím můžete pomoci ke krásnému zaměstnání. Člověk, kterému nikdy příliš nešly přírodní vědy, pak asi těžko bude vedoucím laboratoře a ten, kdo nerad mluví s lidmi, by rozhodně neměl pracovat ve službách.
Úskalí povolání
Stát se řidičem autobusu je asi jedno z nejčastějších povolání, které si chlapci vysnívají už v útlém věku. Jak ale rostou a učí se novým dovednostem, ne každému toto přání zůstane. Ona je to práce složitá, často začíná brzy ráno, případně končí pozdě v noci, jakožto sedavé zaměstnání to rozhodně nepřispívá fyzické kondici, nehledě na inhalované výpary z autobusu, ale i ostatních dopravních prostředků. No, a pak jsou tady samozřejmě i cestující.
Práce s lidmi je vždy velmi náročná. Jakožto zaměstnanec musíte často snášet nepříjemné okamžiky, aniž byste se mohli ohradit. I řidiči autobusu nejenže potkávají všemožná individua, ale musí řešit i zapeklité situace, jako jsou například potyčky mezi cestujícími, či podnapilé osoby. Jsou ale případy, kdy je dobré projevit empatii a zdravý rozum, řidiči tak mohou zachránit nejeden život, jako i řidička, která zachránila 56 školáků, jak DámskýDeník psal.
Včasná reakce
Peter Reindl měl směnu, když nastoupila maminka se dvěma chlapci. První byl v kočárku a druhý zhruba 3letý. Oba mu vesele zamávali. Starší z chlapců vypadal velmi unaveně a Peter je čas od času zkontroloval, zda jsou v pořádku a chovají se vzorně. Chlapec si následně lehl matce na klín, snad aby si odpočinul. Když se do zrcátka podíval Peter o chvíli později, uviděl, že chlapec je velmi bledý a má rudé rty. A potom začaly febrilní křeče, jak informuje HallandsPosten.
Tyto křeče vznikají jako reakce těla na velmi vysokou teplotu. „Vypadá to velmi hrozivě, záškuby horních i dolních končetin, křeče celého tělíčka, může dojít ke ztrátě vědomí,“ řekla paní Alena Kisiala pro Rozhlas. U dětí je vždy dobrým řešením ihned navštívit pohotovost. Peter zachoval klidnou hlavu a zavolal sanitku, zatímco pomáhal matce. Když sanitka přijela, matka se s kočárkem do sanitky nevešla, proto Peter změnil svou trasu a zavezl matku i mladšího bratra do nemocnice. Svým odvážným počinem si odnesl vděk matky, ale také ocenění.