22letá studentka odmítla seniorce nechat své místo v autobusu. Mezi lidmi tím vyvolala vášnivou diskuzi

Studentka netušila, co způsobí tím, když seniorce sedící v autobusu na jejím místě řekla, aby si přesedla na vedlejší sedadlo.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mladá studentka byla i přes své zdravotní potíže nucena cestovat několik hodin autobusem. To, co tam ale zažila, ji přimělo napsat do redakce DámskéhoDeníku e-mail, ve kterém celou situaci popsala. Myslí si, že se vše zbytečně vyhrotilo, ona si stojí za svým. Ráda by ale znala i názor ostatních čtenářů, nezaujatých lidí, kteří nebyli na místě incidentu přítomni.

Pro sezení u okénka měla své důvody

Dvaadvacetiletá Ivona J. byla na zahraničním výletě u své kamarádky. Tam ji odvezl otec autem, ale zpět už musela využít autobus. Je to pro ni sice utrpení, ale neměla jinou možnost. V těchto dopravních prostředcích totiž trpí silnou nevolností a závratěmi. Z toho důvodu si rezervovala místo u okna, aby pro ni byla jízda snesitelnější. Kdyby ale tušila, co ji čeká, asi by šla raději pěšky.

„Když jsem nastoupila do autobusu a chtěla si sednout na své místo, seděla tam stará paní. Slušně jsem ji požádala, aby si přesedla na své místo, že u okýnka mám sedět já,“ vysvětluje v e-mailu Ivona. Žena se omluvila, že se asi spletla, a posunula se na vedlejší sedadlo. Studentka si myslela, že je tím vše vyřešeno, ale opak byl pravdou. Po chvíli na ni promluvil jeden z cestujících a vyčetl jí, že se k seniorce zachovala hrubě.

Situace rozdělila cestující na dva tábory

„Snažila jsem se mu vysvětlit, že je mi zle, proto potřebuju sedět u okna, ale vůbec mě neposlouchal,“ píše dále čtenářka. Do celé diskuze se vložili další cestující. Někteří studentku bránili a tvrdili, že si měla seniorka rezervovat místo u okna, jiní naopak napadali slečnu Ivonu, že nemá úctu ke starším lidem. „Chtělo se mi zvracet, hlava mi třeštila, neměla jsem sílu to dál poslouchat. A to mě čekalo ještě několik hodin jízdy,“ zoufá čtenářka.

„Nechápu, o co jim šlo. Paní jsem požádala slušně. Jen jsem chtěla sedět tam, kde je mi lépe,“ brání se studentka Ivona. Rozhodně byla celá situace zbytečně vyhrocená a nikdo se do jejich debaty neměl plést. „Stojím si za svým, ale zajímá mě, opravdu jsem se zachovala tak hrozně? Kdo byl podle vás v právu?,“ ptá se v e-mailu na názor ostatních slečna Ivona.

Pokud čtenářka opravdu trpěla zdravotními problémy, je dobře, že zůstala sedět na svém místě, mohlo to totiž dopadnout špatně jako v případě studentky, kterou seniorka donutila vstát, aby si mohla sednout na její místo, o čemž jsme vás na DámskémDeníku již informovali.

Na kterou stranu byste se přiklonili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články