Vzkaz na dveřích restaurace určený pro 2 skupiny hostů nadzvedl lidem mandle. „Je to diskriminace!“ bouří se lidé

Velmi pobuřující nápis se objevil na dveřích jedné z polských restaurací. Mnoho lidí jej považuje za jasnou diskriminaci.

Interiér restaurace i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Majitelé hotelů, restaurací, barů a dalších podobných zařízení mají právo si své zákazníky do jisté míry vybírat. Nesmí to však být v rozporu se zákonem, diskriminace není povolena. Co se ale objevilo na dveřích jedné polské restaurace, rozzlobilo mnoho lidí. Někteří však s vývěskou souhlasili a rozhodnutí zaměstnanců daného podniku naplno podpořili.

Stále více lidí vyhledává podniky pouze pro dospělé

Po celém světě se stále častěji objevuje trend, který zaplavuje hotely, restaurace a další podniky. Majitelé těchto zařízení je uzpůsobují tak, aby je mohli využívat pouze dospělí. A jak píše i web iDnes, Češi takovéto hotely vyhledávají stále častěji. Nejrozšířenější jsou v Karibiku, na Bali, ale mnoho se jich nachází také ve Středomoří. Takovýchto služeb využívají především bezdětní lidé nebo ti, kteří si chtějí od každodenního stereotypu a honičky kolem svých ratolestí odpočinout.

Češi jdou ale s dobou, a tak web DovolenáBezDětí informuje o tom, že už i v Čechách a na Moravě existují navzdory antidiskriminačnímu zákonu hotely pouze pro dospělé. A není jich málo, rozhodně je z čeho vybírat. Své omezení ovšem dávají slušně najevo. To se ale rozhodně nedá říct o polské restauraci, jejíž zaměstnanci umístili na vchodové dveře ceduli s nápisem: „Děti a psi – pouze s náhubkem“. Daný podnik byl těsně před zavřením a tímto gestem si nijak nepomohl.

Nápis vyvolal bouřlivou diskuzi

Jeden ze zákazníků restaurace ceduli vyfotil a snímek sdílel na sociálních sítích. To okamžitě vyvolalo bouřlivou diskuzi a rozzlobilo mnoho internetových uživatelů. Diskutující se však rozdělili na dva tábory. Jedni nechápou, jak se někdo může zachovat tak ošklivě, a nápis považují za jasnou diskriminaci. Druzí naopak s výrokem na ceduli naprosto souhlasí a podnik v jeho vyjádření podporují.

muž se synem v kavárně iZdroj fotografie: Freepik

Vedení podniku se později za nápis na dveřích omluvilo s tím, že se mělo jednat pouze o vtip. Rozhodně to ale málokoho pobavilo, zapůsobilo to spíše naopak. Každý podnik ale neukázněné děti řeší jinak. Na DámskémDeníku jsme se již dříve zmiňovali o restauraci, v níž rodiče dětí dostávají buď slevu, nebo přirážku, a to podle toho, jak se jejich ratolesti chovají.

Na jakou stranu byste se přiklonili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články