Americký puberťák ve volném čase postavil na zahradě dům. Celé to zvládnul za přibližně 35 000 Kč

Stavba vlastního domu může být náročný proces, se kterým má často problémy kdejaký dospělý. Tento 13letý mladík z Ameriky však ukázal, že na tom není nic složitého.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí se v současné době stavbě vlastního domu raději vyhýbá, neboť se jedná o velmi drahou a časově náročnou záležitost. Tento mladík z USA však ukázal, že to nemusí být zase taková hrůza, a svépomocí si na zahradě postavil malý příbytek, což bylo již od malička jeho velkým snem. Zatímco si jeho vrstevníci krátili čas hraním počítačových her, Luke věnoval všechnu svou energii plánování a následné realizaci svého domu, a jak se později dle webu People ukázalo, vytvořil neuvěřitelné krásné dílo, které by mu mohl kdekdo závidět. 

Neuvěřitelný příběh 13letého architekta 

Snem amerického mladíka jménem Luke Thill bylo již od malička jediné – postavit si svůj vlastní malý domek, který by mu poskytoval dostatek soukromí a mohl by být jeho útočištěm pro přemýšlení a řešení různých úkolů. Samozřejmě věděl, že na to musí jít precizně a snažit se využít každé možnosti, jak by mohl při stavbě svého velkolepého snu ušetřit. Přece jen mu bylo teprve 13 a měl výrazně omezený rozpočet. Naštěstí jej však od počátku podporovala jeho rodina, která mu nakonec poskytla také vhodný prostor a některé materiály.  

Obětavý 17letý mladík postavil útočiště pro opuštěná zvířata. Získal si srdce tisíců lidí a má velké plány

Vše začalo tím, když Luke narazil v 11 letech na svět malých domů prostřednictvím YouTube a byl jimi uchvácen. Již v té době začal plánovat, že by něco podobného mohl zkusit, což se také po dvou letech stalo. Zatímco jeho vrstevníci řešili počítačové hry a jiné malichernosti, mladý chlapec se vrhl do plánování a poprosil rodiče, zda by mohl svůj vysněný dům realizovat na jejich zahradě. Jak také uvádí web abcNews, začal na svůj projekt získávat finanční prostředky sekáním trávníků, pomocí sousedů a sháněním různých darů. 

Při stavbě používal zejména recyklované materiály 

Rodiče Lukovi projekt po zvážení nakonec povolili a nechali svého syna splnit si svůj sen. Ten již měl hotový plánek, který jim ukázal, a poprosil je také, zda by mu mohli s některými úkoly pomoci – postavit dům o rozloze 27 metrů čtverečních nebylo přece jen nic snadného. Otec mladíka mu pomohl zejména s konstrukcí domu, zatímco jeho matka přispěla svými zkušenostmi v oblasti interiérového designu. Skvělým krokem bylo také to, že se Luke rozhodl využít recyklované materiály, které získával od ostatních lidí výměnou za výpomoc na jejich domech.

Díky své vytrvalosti tak mladík proměnil vyřazené předměty ve funkční prvky svého nového domku a brzy se mohl pochlubit svým hotovým výtvorem. Výsledná konstrukce sice měří pouhých 1,7 metru na šířku a 3 metry na délku, ale za to se může pochlubit kuchyní s funkčním sporákem, útulným obývacím pokojem s výklopným jídelním stolem a také podkrovím, které slouží jako ložnice. I přes malé rozměry se jedná o plně vybavené zázemí, kde může Luke přebývat a dále pracovat na svých nových projektech v naprostém soukromí.

Neutratil ani mnoho peněz 

Když přišlo na výpočet, kolik asi tak Luke utratil za výstavbu svého snu, částkou šokoval jak své rodiče, tak i kamarády. Díky své kreativitě, chytrému řešení a použití recyklovaných materiálů jej celá stavba stála pouhých 1 500 dolarů, což činí zhruba 33 800 Kč. Je však důležité připomenout, že dům postavil na zahradě svých rodičů, což mu také výrazně snížilo náklady na pozemek a některé další aspekty. O další zajímavé stavbě jsme se nedávno zmiňovali na DámskémDeníku, tehdy šlo o nádherný skleník ze starých oken

Co si o tomto kreativně zařízeném domku myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články