Obětavý 17letý mladík postavil útočiště pro opuštěná zvířata. Získal si srdce tisíců lidí a má velké plány

Tento neskutečně obětavý chlapec se rozhodl nenechat opuštěná zvířata napospas okolnímu světu a vystavěl pro ně útulek. Získal si sympatie mnoha lidí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tomuto mladíkovi jménem Eduardo nejsou osudy toulavých zvířat lhostejné. Zajímal se o ně odjakživa, postupně se však v jeho hlavě zrodil skutečně velkolepý plán. Napadlo jej, že by mohl pro všechna opuštěná zvířata, která to budou potřebovat, postavit rozsáhlé bezpečné útočiště. Na Instagramu díky tomu získal téměř čtvrt milionu sledujících.

Zvířata měl rád odjakživa

Už když byl Eduardo malý chlapec, neustále si domů nosil nějaká opuštěná zvířata. Měl obrovskou touhu všechny zachránit a všem pomoci, ale s rodiči bydlel v malém bytě a toto si rodina skutečně nemohla dovolit. Náklady na péči o nemocná a zraněná zvířata byly velké a prostory jejich obydlí poměrně omezené.

Podnikavý duch zvítězil

Když bylo Eduardovi necelých 17 let, rozhodl se celou situaci posunout o krok blíže k vyřešení. S pomocí svého otce postupně vybudoval malý útulek pro toulavé psy a kočky, ale to chlapci nestačilo. Nakonec se vlastními silami rozhodl postavit větší areál v malém městečku asi 30 km od místa, kde bydlel. Do celého nápadu byl zapálený a práce mu tak šla rychle od ruky.

Nejprve měl jen zanedbaný domek

Na pozemku, který si pronajal, stál na začátku pouze téměř rozbořený domek. Tuto stavbu sice opravil, ale záhy mu i toto místo přestalo stačit. V okolí se totiž objevovala další a další zvířata, která potřebovala Eduardovu pomoc. Aby našel řešení, rozhodl se založit sbírku, do které mu mohli přispívat lidé ze širokého okolí, kterým osud živých tvorů nebyl lhostejný.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Eduardo Santos (@megaedu1)

Jeho cíle jsou větší

Eduardo ale už nyní ví, že chce vše posunout ještě na vyšší úroveň. Postupně chce získat dostatek prostředků pro to, aby okolo domku vybudoval krásnou zahradu, kde by zvířata mohla relaxovat. Chce zde zařídit také hřiště a uvažuje i o umělém jezeru. Se vším mu zpovzdálí pomáhají jeho rodiče, kteří svého syna bezmezně milují a podporují.

Co říkáte na skvělý záměr tohoto chlapce?

Zdroj: VerOFato
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články