Psi trpělivě čekali než se majitelce narodí dítě

Nového člena rodiny netrpělivě vyhlíželi dva pejskové, kteří se nemohli dočkat nového miminka, které přivede na svět jejich majitelka.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Štěňata projevovala svou lásku a náklonnost k malému stvoření od úplného začátku. Od doby, kdy jejich majitelka otěhotněla, se tito psi chovali neobvyklým způsobem. Nepustili majitelku na krok z domu, všude jí byli v patách, leželi ji na břiše a spokojeně vrněli u ní v náručí.

iZdroj fotografie: Pixabay
Psi čekali, až žena porodí dítě. Doslova se na něho těšili

Svým způsobem věděli, co se stane 

Věděli, že se v rodině stane něco velmi důležitého, ale samozřejmě nevěděli, co to bude. Maminka byla v centru jejich pozornosti, byla to nejdůležitější, o co se chtěli starat. Malý člen rodiny se posléze stal tím nejdůležitějším, protože se do něj psi absolutně zamilovali. 

iZdroj fotografie: pixabay
Nového člena rodiny si hned zamilovali

Spali s ním, objímali ho, olizovali ho jako člena jejich smečky. Jejich oddanost potěšila každého, kdo měl tu možnost vidět, jak láskyplně se o dítě starají. Z miminka se postupem času stal jejich největší parťák, a všichni tři ještě dají mladé mamince pořádně zabrat. Ale nejen psi projevují takovou oddanost, pokud ucítí, že přichází nový život. Zvířata jsou velmi citlivá, některá ale reagují na miminka negativně, protože si myslí, že to bude jejich protivník. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Mnohé reakce dětí i psů jsou unikátní

Také kočky poznají, když žena otěhotní

Kočky pro to mají velký smysl, stačí, když si všimnete, že u vás často leží nebo si lehnout přímo na břicho. Pokud to normálně nedělají a nejsou mazlivé, je třeba uvažovat nad tím, proč se tak děje. Většina koček nového člena rodiny přijme, ale jak víme, kočky jsou svérázné bytosti, a tak nečekejte, že budou miminko ochraňovat nebo si s ním hrát. Většinou ale spinkají v jeho kočárku nebo postýlce.

Postupem času se dítě dostává do kontaktu s kočkou častěji a může se projevit její osobnost. Některé kočky nesnesou, když se je tahá často za ocas nebo hladí proti srsti a mohou to náležitě ukázat například kousáním nebo škrábáním. Je nutné jim určit hranice a později také naučit dítě, jak se ke zvířeti chovat tak, aby mu neublížilo. I mezi psi se najdou nebezpeční jedinci, ale je to velmi ojedinělé. Znovu záleží na chování dítěte k němu, pokud si brzy osvojí pravidla, bude to mezi nimi dobře fungovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě
Události247.cz
Události247.cz
Špatná zpráva pro Putina: Tisíce Rusů si dobrovolně volají s Ukrajinci a prosí je o pomoc
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Babská rada nad zlato: Nápoj se skořicí a zázvorem pročistí střeva během 3 dnů. Kromě toho začne ubývat tuku na břiše
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč je ženám pořád zima? Pro zimomřivost je více předpokladů, problém spočívá v hormonech