Skutečný psí hrdina: Když Ferda očichal igelitku, okamžitě věděl, co má dělat. Zachránil tak život nevinnému miminku

Majitelé psa byli dost zaskočení, když jejich chlupatý mazlíček z procházky po okolí přinesl domů divný úlovek. Nikdy předtím prý nic podobného neudělal.

Roztomilý hnědý pes i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Domácí mazlíčci dokáží své majitele nejednou překvapit. Nejen svou chytrostí a vynalézavostí, ale zejména tím, že umějí využít své instinkty. Vypozorují, že se něco děje, mnohem lépe než lidé. Díky těmto schopnostem mohou dokonce i zachránit život. Podobně jako roztomilý pejsek, který na skládce odpadu našel igelitovou tašku. Okamžitě věděl, co má dělat.

Pes našel na skládce děsivou věc

Malý thajský bangkaewský pes Ferda je milovaným členem rodiny, která žije v Bangkoku. Podle webu BangkokPost s ním nikdy nebyly problémy. Nevyvádí žádné vylomeniny, neotravuje sousedy, nerozhrabává záhony na zahradě, neutíká páníčkům ani domů netahá žádné podivné úlovky. Prostě se chová tak, jak je pro toto plemeno typické. Je inteligentní, aktivní, oddaný a také ochranitelský.

popelnice

Kolemjdoucí našel v popelnici v igelitovém pytli miminko. Přežilo a muž nyní zažádá o jeho adopci

Přesně tyto vlastnosti přispěly k tomu, že se Ferda stal opěvovaným hrdinou. Zachránil totiž život miminku, kterého se někdo neuvěřitelně krutým způsobem zbavil. Během pravidelné procházky po okolí totiž pes narazil na skládce odpadu nedaleko silnice na igelitovou tašku s děsivým obsahem. Očichal ji a pak už neváhal ani vteřinu. Popadl ji do tlamy a rychle pelášil domů.

V igelitové tašce bylo nedonošené miminko

Na své páníčky pak tak dlouho hlasitě a vytrvale štěkal, dokud si nezískal jejich pozornost. Když tašku, kterou pes přitáhl domů, otevřeli, nevěřili vlastním očím. Bylo v ní miminko, které z posledních sil bojovalo o život. Rychle zavolali záchranku i policii. Novorozenec byl převezen do nemocnice. Podle serveru DailyMail lékaři zjistili, že se narodil předčasně a vážil jen 1,8 kilogramu. Chybělo málo a jeho osud byl zpečetěn.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Naštěstí je miminko v relativně dobrém zdravotním stavu a brzy se zotaví. Sociální pracovníci vybírají rodinu, která by si ho mohla osvojit. Po pachatelích zrůdného činu, kteří vyhodili novorozence na skládku jako odpadky, pátrá policie. Nebýt šikovného psa, tělo dítěte by se nemuselo nikdy najít. „Je štěstí, že dítě našel. Bylo to pro nás překvapení, protože nikdy nic domů nepřinesl. Obvykle jen hlídá a štěká na cizí lidi,“ řekla webu dcera rodiny, které pes patří, Poomrat Thongmaková. Za svůj hrdinský čin dostal chlupáč medaili od Červeného kříže.

Co říkáte na to, jak se pes zachoval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články