Silnice se najednou začala propadat a vzala s sebou několik aut. Nikdo se naštěstí nezranil

V kráteru propadlé silnice zůstalo několik poškozených aut. Tento incident si naštěstí nevyžádal žádné lidské oběti.

Hasiči na místě zásahu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Až příliš často dochází po celém světě k přírodním katastrofám v podobě zemětřesení, záplav, tornád a mnoha dalších, prostřednictvím kterých dává matka země najevo, že je něco v nepořádku. Před několika dny došlo k hlubokému propadu silnice, při němž bylo zničeno několik aut. Naštěstí si toto neštěstí jako zázrakem nevyžádalo žádné lidské oběti.

Při propadu silnice byla poškozena dvě vozidla

V římské čtvrti Quadraro se v brzkých ranních hodinách z ničeho nic otevřela země. Silnice se propadla a utvořila kráter v hloubce 10 metrů. Podle webu WantedInRome byla propadlina široká taktéž deset metrů. Zasahující záchranné jednotky byly nuceny uzavřít přilehlé silnice. Naštěstí bylo zjištěno, že nikdo nebyl zraněn ani usmrcen. Při tomto incidentu však byla poškozena dvě auta značek Dacia a Renault.

Pokud majitelé těchto vozů neměli dostatečné pojištění, těžko budou vymáhat náhradu škody. Odborníci se obávají, že se nejedná o ojedinělý případ a propady silnic a půdy se budou opakovat. Nejhorší na celé situaci je to, že nikdo neví přesnou příčinu těchto problémů. Aby toho ale nebylo málo, hasiči zjistili, že při tomto incidentu byla poškozena konstrukce přilehlého bytového domu, z něhož museli být evakuováni obyvatelé šestatřiceti bytů.

Přesná příčina není známá, ale odborníci mají několik teorií

Odborníci se nechali slyšet, že při průzkumu celé oblasti bylo nalezeno obrovské množství podzemních chodeb, které mohou být příčinou vzniklých propadů. V blízkosti místa kráteru se nachází i škola, takže by žákům mohlo hrozit velké nebezpečí. Experti dále uvedli, že po celou dobu místních stavebních úkonů nikdo nebral ohledy na podzemní chodby a otvory, které mohou způsobovat mnoho problémů. Video velké propadliny bylo zveřejněno na Twitteru.

Nyní je tedy nutné, aby byly prozkoumány okolní silnice a podzemí, a předešlo se tak dalším možným propadům, jež by znamenaly hrozící nebezpečí. Bohužel Řím není jediným místem, které by mělo být v letošním roce postiženo nějakým jevem či neštěstím. O předpovědích Baby Vandy jsme vás na DámskémDeníku již informovali. Rozhodně nejsou nijak pozitivní.

Jak byste se v této situaci zachovali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články