V dobré víře pronajal byt matce s dětmi. Ty mu ho po 8 měsících vrátily zdevastovaný a plný odpadků

Pronajímatele šokovalo, v jakém stavu se nachází jeho moderní byt, který před několika měsíci prošel rekonstrukcí. Sype si popel na hlavu, že svůj majetek nebyl zkontrolovat dřív.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pronajímání bytu je dobrodružství. Narazit na solidního nájemníka totiž není zdaleka tak samozřejmé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Přestože je po nájemním bydlení velká poptávka a pronajímatelé si mohou vybírat, ani zdánlivě slušní lidé automaticky nezaručují, že budou dobří nájemníci. Na platformě TikTok se šokovaný polský domácí Arkadiusz Swider svěřil s tím, jakou spoušť v jeho bytě nadělala nájemnice se dvěma dětmi.

Pronajal byt učitelce se dvěma dětmi

V dobré víře pronajal Swider svůj prázdný třípokojový byt svobodné učitelce chemie se dvěma dětmi. Rodinka měla i králíky jako domácí mazlíčky. Po osmi měsících se však nestačil divit, jak jeho majetek vypadá. Na svém tiktokovém profilu zveřejnil video, které v bytě natočil. Je na něm vidět obrovský nepořádek, odpadky, špína, plíseň, zvířecí trus, potlučené stěny, poničený nábytek i čalounění.

Majitel samoživitelce zvýšil nájem, a tak jí hrozilo vystěhování. Pak zjistila, že ho za ni zaplatil bývalý manžel

Byt je v tak odporném stavu, že je těžké si představit, že v takových podmínkách mohl někdo žít, natož pak matka se dvěma dětmi. Swider uvedl, že byt byl po rekonstrukci, když ho před osmi měsíci pronajal. Teď je z něj kůlnička na dříví. V žalostném stavu jsou i parkety, všude jsou neidentifikovatelné skvrny a v koutech se válí králičí exkrementy.

Pronajímatel lituje, že byt nekontroloval

V kuchyni je rozbitá sklokeramická varná deska, nechutně zaneřáděná kuchyňská linka a dřez, vytržené skřínky, nepořádek v lednici, špinavé jsou zdi, stropy i svítidla. Otřesný stav moderně vybaveného bytu dokresluje ještě všudypřítomný nepříjemný zápach. „Nechápu, jak může někdo v takovém nepořádku žít,“ svěřil se nepříjemně překvapený pronajímatel serveru Parenting.

@arek.swider Room tour po 💩💩 mieszkaniu 🥹🥹🥹#wynajem #najem #mieszkanie #lokatorzy #syf ♬ dźwięk oryginalny – Arek.Świder

Přestože pronajímatel nesdělil, jak vysokou kauci mu matka samoživitelka dopředu za pronájem zaplatila, je na první pohled zřejmé, že nepokryje náklady spojené s úklidem a opravami bytu a jeho vybavení. Nemluvě o starostech, které s tím budou spojené. Swider nyní lituje, že čas od času nebyl zkontrolovat, v jakém stavu se jeho majetek nachází. Na to mají pronajímatelé ze zákona nárok.

@arek.swider Zapuszone mieszkanie po wynajmnje część 2.#wynajem #najem #mieszkanie #lokatorzy #syf ♬ dźwięk oryginalny – Arek.Świder

Co říkáte na to, v jakém stavu se byt nachází?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články