Majitel samoživitelce zvýšil nájem, a tak jí hrozilo vystěhování. Pak zjistila, že ho za ni zaplatil bývalý manžel

Čtenářka se svěřila s příběhem, který ji potkal. I když svého manžela už nikdy nechtěla vidět, nakonec jí ještě vstoupil do života.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Paní Ingrid svého manžela již nikdy nechtěla vidět. Moc jí ublížil, podváděl ji, proto byla nucena se rozvést. Zůstala tak se svým malým synem sama. Vzniklá situace jí však ukázala, že člověk nikdy nemá ztrácet naději a musí zůstat pozitivní i v temných a náročných časech. Je třeba dovolit druhým, aby pomohli, i když v minulosti ublížili. Lidé se totiž mohou změnit a je důležité je nechat odčinit minulé prohřešky.

Alimenty i její plat padly na nájem a stravu

Paní Ingrid Pešková žila se svým manželem ve spokojeném manželství. Když se jim narodil syn Tomáš, nemohli být šťastnější. Postupem času však žena začala na svém muži pozorovat změny, byl odtažitý a stále méně doma. Jak se později dozvěděla, dlouhodobě ji podváděl s mnoha jinými ženami, což ji naprosto zničilo. A tak sbalila věci sobě i tehdy osmiletému synovi a odstěhovala se z jejich krásného velkého domu do podnájmu. Okamžitě podala žádost o rozvod.

Jelikož neměla žádnou odbornou kvalifikaci, pracovala jako prodavačka v malém obchodě. Nájmy byly velmi drahé, a tak se musela spokojit s malým bytem, do kterého sehnala starý nábytek. Jako matka samoživitelka to měla velmi těžké, ale vždy se snažila synovi zajistit vše potřebné. Uběhly dva roky a ona stále nebyla schopná nic moc ušetřit. Přestože jí bývalý manžel posílal alimenty, ony i její plat padly na výdaje za bydlení a jídlo.

Kvůli zvýšení nájmu byli málem bez domova

Když jí přišel dopis od majitele bytu, zhroutil se jí svět. Zvyšoval nájem skoro o 100 procent, což si rozhodně nemohla dovolit. Prosila jej o snížení, ale marně. Hledala tedy jiné, levnější podnájmy, ale vše bylo drahé. Jednoho večera už se neudržela a rozplakala se. Nyní již desetiletý Tomáš se jí zeptal, co se děje. Přestože ho tím nechtěla zatěžovat, musela s pravdou ven. Řekla mu, že bude nejspíš muset na chvíli k otci, než bude schopná situaci vyřešit. Syn ji objal a řekl jí: „Já chci být ale s tebou, maminko.“

To jí dodalo sílu, a tak nakonec našla azylový dům, kde by mohli chvíli zůstat, než najde levnější bydlení. Když už se měli stěhovat, zavolal jí majitel bytu. Řekla mu, ať se nebojí, že dodrží termín, avšak ten jí sdělil, že nikam nemusí odcházet, protože někdo zaplatil nájem na celý rok dopředu. Nemohla tomu uvěřit. Nejvíc ji však šokovalo to, že tím dobrodincem byl její bývalý manžel.

Exmanžel jí chtěl za vše poděkovat

Zavolala mu tedy, a přestože jej už nikdy nechtěla vidět, souhlasila s tím, že za ní přijde a vysvětlí jí to. „Tomáš mi při minulé návštěvě řekl o vaší situaci. Žádal mě, abych mu našel práci, protože ti chce pomoci s placením nájmu. Vím, že jsme se rozvedli kvůli mně. Jsi úžasná matka a pro Toma jsi byla při rozvodu velkou oporou. Tímto gestem ti chci za vše poděkovat,“ řekl jí exmanžel. A ona tento dar přijala a uznala, že se lidé mohou změnit. Věděla, že je její syn úžasný, ale jeho čin ji velmi dojal.

Z ušetřených peněz si tedy paní Pešková zaplatila kurz účetnictví, díky kterému se jí podařilo najít mnohem lépe placenou práci. Věří, že teď už bude vše jen lepší, a svému synovi tak dopřeje mnohem více věcí a zajistí mu úžasný život. „Přestože mi manžel velmi ublížil, za tohle mu budu navždy vděčná,“ ukončila těmito slovy svůj dopis paní Pešková.

Co říkáte na to, že manžel nájem zaplatil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články