Manželé se třemi dětmi přehodnotili svůj životní styl a teď ušetří přes 50 tisíc měsíčně. Svou cestu dokumentují

Z Portugalska sdílejí svou cestu, kterou odstartovala tragická událost v jejich životě. Přehodnotili veškeré životní priority.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Peníze jsou nesmrtelným tématem, které snad nikdy nebude vyčerpáno. Každý má k nim a k jejich vydělávání jiný přístup. Někdo se řídí heslem, že peníze budou, ale my nebudeme. Jiný je raději co nejvíce zajištěný. Tento přístup ovlivňuje mnoho faktorů. Svou roli může hrát dětství, povaha, ale také typ zaměstnání, které daný člověk navštěvuje. Záleží na mnohém.

Smrt blízkého přítele

Rodiče Kayla a Badger Scotterovi se rozhodli pro drastickou změnu, která jim doslova změnila celý život. Pětatřicetiletí manželé provedli něco, k čemu se někteří neodváží za celý svůj život. Jako asi všechny mladé rodiny se snažili o to, aby měli co nejhezčí dům, pořádné auto a další atributy, které vyvolávají pocit, že se má daná rodina dobře. Nic jí nechybí a vše je, jak má být.

Oba však pracovali natolik, že se skoro přestali vídat. Jejich pracovní doba se tak prodloužila, že už neměli čas ani na společné hraní s dětmi. Tento fakt dost dlouho ignorovali. Stále se hnali za vyšší pracovní pozicí a vyšším platovým ohodnocením. Poté se stalo něco, co bylo prvním spouštěčem změny. Jejich blízký přítel zemřel po tom, co mu byla diagnostikována rakovina tlustého střeva.

Deset evropských států

Donutilo je to k zamyšlení nad tím, jak moc je život prchavý na to, aby jej strávili v neustálém pracovním kolotoči. Postupně prodali své auto, nábytek a další majetek, který do té doby nastřádali. Oba dali výpověď ve své práci a koupili minibus, který přestavěli na obytné auto pro pětičlennou rodinu. Následně se vydali na cestu, díky níž navštívili deset evropských zemí.

Po této cestě se zatím usadili v Portugalsku. Chtějí, aby jejich děti navštěvovaly tamní školu. Měsíčně ušetří na běžných výdajích až padesát tisíc korun. Svůj minibus parkují u lesa. Pěstují si vlastní potraviny, využívají sluneční energii a vodu berou z vodní nádrže nacházející se nedaleko jejich auta. Do budoucna chtějí zůstat na míle daleko od veškerého shonu a stresu.

Jaký máte názor na jejich životní styl?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články